Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Jeli
At Kestanesi Jeli
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

At Kestanesi Jeli. Kestaneler Un Haline Getirilip Tatlı Badem Yağıyla Krem Haline Getirilir, Gece Cilde Sürülüp Gündüz Yıkanır,1-2 Hafta İçinde Ciltteki Kızarıklar Ve Kırmızı Lekeler Kaybolur, Cilde Tazelik Gelir.

At Kestanesi Jeli (500ml)
Kestaneye benzer meyveler veren, 15-20 metre yüksekliğinde, iri gövdeli ve daha çok süs ağacı olarak yetiştirilen bir ağaçtır. Tanen, saponinler, glikozitler ve acı madde içerir. İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır.

Böylece, başta Varis ve Basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir. Vücuda kuvvet verir. Güçlü bir antioksidandır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser.Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir. Ateş düşürücüdür.At kestanesi yağı ciltteki çatlaklara iyi gelir ve kırışıklıkları azaltır.

İdrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcı olur. At kestanesi daha çok harici olarak kullanılır. At Kestanesinin kabukları ateş düşürmek için, tohumları ise romatizma ağrılarına karşı kullanılır. At kestanesi tohumu, tentürü, merhemi ve yağı kullanılır.
At kestanesi jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanıldığında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına, varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına, antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emine Kocahayırlı günler kolay gelsin sayın uzman benim bir sorum var. göz altında morluklar oluştu bunun için atkestanesi kremi tavsiye ettiler jelle krem aynı etkiyi gösterirmi? at kestanesi iyimidir dorğrumu tavsiye etmişler.
  • At

    Kestanesi

    Jeli