Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu
At Kestanesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

At Kestanesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu. At Kestanesi İçerisinde Acı Madde, Tanen, Saponinler, Aesculin Ve Aescın Denilen 2 Glikozid Mevcuttur. Tohumda Bunlara Ek Olarak Nişasta, Şekerler Ve Yağda Bulunur.

At Kestanesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu

At Kestanesinin Faydaları: İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır. Böylece, başta Varis ve Basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir. Vücuda kuvvet verir.

Güçlü bir antioksidandır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir. Ateş düşürücüdür. At kestanesi yağı ciltteki çatlaklara iyi gelir ve kırışıklıkları azaltır. İdrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcı olur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Derya Merhaba benim bacaklarında ince cızgıler halınde varisler var bana ne tavsıye ederesiniz ayrıca oğlumun yüzünde de kılcal damar çatlamasın var ne tavsıye edersınız duydum kı at kestanesı yağı ıyı gelırmıs ıkısıne de dogrumudur?tesekkurler
 • Şifa MarketYüzdeki kılcal damar çatlamaları, deri yüzeyine yakın, genişlemiş damarların görünür olması anlamına gelir. Yanaklarlar, burun kenarları ve çene kılcal damar çatlamaları nın en sık görüldüğü yerlerdir. Bitkisel tedavi için linki tıklayın bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/klcl-dmr-ctlms-at-kestanesi-karisimli-set.html
 • At

  Kestanesi

  Faydaları

  İbrahim

  Saraçoğlu