Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Cilde Zararları
At Kestanesi Cilde Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
At Kestanesi Cilde Zararları :

Görünüş olarak oldukça güzel ve zarasız olarak görünen at kestanesi, esasında insanı öldürebilecek kadar zehirli madde içerdiği için halk tarafından toplanan bir bitki değildir. Buna rağmen son yıllarda özellikle kozmetik sanayinde üretilen ve sadece dışarıdan sürülmek üzere oluşturulan at kestanesi kremi, at kestanesi solüsyonu ve at kestanesi yağı, kırışıklara ve yaşlanmaya karşı etkili olduğu için kozmetik sanayinin gözde mamüllerinden birisi haline gelmiştir.

Belirgin özelliklerinden bahsedecek olursak, at kestanesi krem, tentür, merhem, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanıldığında, sivilce sorunu olan ciltlerde çözüme götürme ve cildin pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı olur. Varis bulunan kişilerde, sorun olan bölgelere sürüldüğünde varisin ilk olarak ağrılarının geçmesine, daha sonra ise görüntü olarak ortadan kalkmasında etkili olur. Antioksidan özelliğiyle damar hastalıklarına, hemoroit problemine (basur), ödem oluşumuna ve ödemlerin yok olmasına katkı sağlar.

At Kestanesi Fayda ve Zararları
Orta yaş ve üzeri bayanlar için cilt kırışıklıklarından kurtulmak amacıyla kullanılan at kestanesi krem ve solüsyonları, yaşlılığa karşıda etkili bir seçenektir. Bu amaçla kullanılan botoks kremlerinin özünde de at kestanesi bulunmaktadır. Diğer bir öne çıkan özelliği ise, özellikle yaz mevsimlerinde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildinizde oluşan kahverengi güneş lekelerine karşı gözle görülür bir etkiye sahiptir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

At

Kestanesi

Cilde

Zararları