Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Asma Yaprağının Faydaları
Asma Yaprağının Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Asma Yaprağının Faydaları :

Asma bitkisi Vitales asma yaprağı : Karmaşık yapılı, kahverengi gövdesi olan yarı odunsu bir bitkidir. Parçalı, üzeri tüylerle kaplı yaprakları vardır.Küçük ve yeşil renkli çiçekleri salkım biçiminde olur. Sarı, yeşil, siyah meyveleri vardır.

Güneşi çok seven, yağış alan yerlerde iyi gelişen bir bitkidir. Her türlü toprak koşuluna dayanıklıdır. Islah amaçlı olarak tohum ile genellikle çelikle üretilir. Asma, bahçe duvarına sardırılabilir ya da çardak oluşturulabilir.

Asma yaprağının özellikleri :

Tırmanıcı, sert kabuklu bir bitki olan Asmanın binlerce çeşidi vardır. Meyvesi olan üzüm, besleyici değeri yüksek bir besindir. Ayrıca asma yaprağı da oldukça besleyicidir. Çubuğu ve yaprakları şifa vericidir. Hemen her yerde yetişir ve çeşit sayısı üç bini geçmektedir. Ülkemizde en çok Ege bölgesinde yetişir. Üzüm adı ve rilen meyvesi, yaş veya kuru olarak yenir.Çiçekleri yeşilimsi ve küçüktür.

Asma yaprağının faydaları :

Asma yapragı neye iyi gelir Vücuda kuvvet verir. İshali keser. Sarılığa karşı faydalıdır. Toplardamarları güçlendirici etkiye sahip olan asma yaprakları bacak damarlarındaki şişmelerde, Varis ve hemoroitte faydalı olmasının yanında rahim kanamalarını da durdurmaya yardımcı olur. Ayrıca, gerek asma yaprağı gerekse kuru üzüm hafızayı kuvvetlendirmekte etkilidir.

Asma yaprağı nasıl kullanılır :

Asma yaprağı nasıl tüketilmeli Asmanın meyvesi yaş ve kuru olarak tüketilir. Asma Yaprağı ise yemeklerde ve dolma yapımında kullanılır. Asma yaprağının tıbbi etkilerinden birisi de kanamayı durdurmaya yardımcı olmasıdır. Asma yaprağı kaynatılarak elde edilen su düzenli olarak içilmeye devam edilirse alkolü bırakmaya yardımcı olur.

Asma yaprağı kürü :

Alkolü bırakmak isteyenler için asma yaprağı kürü Alkolizm tedavisinde, Alkolün zararlarını azaltıcı, Alkolü terk ettirici olarak etkilidir, aynı zamanda Akciğer Kanserine karşı da faydalıdır.

Asma yaprağı kürü yapılışı ve kullanımı : 10-12 adet taze asma yaprağını 1 Su bardağı kaynar suya koyarak 6-7 Dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıkken süzerek için.(her Gün taze olarak hazırlanmalıdır) Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapın. Bu kür uygulayan kişide Alkole karşı tiksinti oluşturacak ve kişinin alkolü kolay bırakmasına yardımcı olacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Şükran YabanMerhabalar kızımda sarılık hastalığı var asma yaprağının faydalı oldugunu duydum . Acaba ne kadar süre ve günde kaç kere kullanmalıyım ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ediyorum .
  • Asma

    Yaprağının

    Faydaları