Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aslan Pençesi Faydaları
Aslan Pençesi Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Aslan Pençesi Faydaları :

Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir. Aslan Pençesi genellikle ormanlık alanlarda, çayırlarda ve nemli yerlerde yatişen bir bitkidir. Halk tarafından şebnemli ve aslan ayağı olarakta bilinir. Boyları 50-60 cm ye kadar ulaşabilen dayanıklı bir bitkidir.

Aslan Pençesinin Faydaları nelerdir?
Aslan Pençesi özellikle kadınlar üzerinde çok etkilidir. Adet düzensizliklerini giderir ve düzene sokar. Menopoz dönemi şikayetlerini azaltır. Vücudu kuvvetlendirir.
Aslan pençesi ayrıca, baş ağrısına iyi gelir. Ateşi düşürür. Emziren annelerde anne sütünü arttırır. Bir çok kanser türüne karşı koruyucu etkisi vardır. Böbreklerin ve prostatın çalışmasını düzenler. Boğaz İltihablanmalarında ve ağız yaralarının iyileşmesinde yararlıdır. Kanamaları durdurur ve yaraların iyileşmesini hızlandırır. Uykusuzluk ve sindirim sistemi bozukluklarına iyi gelir. Kan şekerinin yükselmesini önler.


Aslan pençesi Nasıl Kullanılır: Aslan pençesinin taze yaprakları salatalara katılabileceği gibi yaprakları ve çiçekli sapları kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılabilir. Yarim tatli kasigi kurutulmus ve ince kiyilmis aslan pençesi bitkisi, bir su bardagı kaynar suda haslanir ve demlenmesi icin 5-6 dakika bekletilir ve süzülür. Günde 2-3 bardak icilebilir. Aslan pençesi çay olarak içilebileceği gibi boğaz iltihaplarında gargara olarak, akne ve yaraları iyileştirmek için de haricen kompres olarak kullanılır.

Aslanpençesinin faydaları nelerdir?
İbrahim Saraçoğlu, arslanpençesinin faydalarını şöyle sıralıyor:
Meme, rahim, lenfbezi ve Prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu olmasıdır.
Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici gücünün olmasıdır.
Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunlarıda yavaşlatmaktadır.
Menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve de hormonlarının dengelenmesinde mucizevi etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler.
Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur. Genel olarak Hormon dengeleyici olmasıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Nesib1982@hotmail.commerhaba aslan pençesini kaynatmakmı gerekir ve nekadarsüre veyada kaynayan suya atıp kaynatmadan demlemekmi daha iyi rica etsem bana detaylı bir şekilde izah ederseniz sevinirim faydası nasıl daha etkilidir şimdiden tşkler
  • Şifa MarketKaynar suda 5 -10 dakika demleyerek içiniz . etkileri kanıtlanmış bir bitkidir. Daha detaylı bilgi için sitemizin ilgili bölümünü inceleyiniz.
  • Hasan Çınaraslan pençesi gebe kalmaya yardımcı oluyor mu. çayını hazırlasak ne kadar fayda sağlar. bunun için uzun süreli kullanmamız gerekli yoksa belirli bir süresi var mı
  • Aslan

    Pençesinin

    İnanılmaz

    Faydaları