Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aslan Pençesi Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Aslan Pençesi Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Aslan Pençesi Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu :

Özellikle kadın hastalıklarına karşı eski zamanlardan beri başarıyla kullanılır. Adet halinin güç, ağrılı ve aşırı olmasını engeller. Adet kanamalarını düzene sokar. Düşük ihtimalini önlemek için gebeliğin üçüncü ayından sonra her gün aslanpençesi çayı içilmelidir.


Hamileliği kolaylaştıran bu mucizevî ot, anne sütünü arttırır. Menopoz dönemlerinde rahatlatıcı olur. Şekeri düşürüp, vücuda kuvvet verir. Göz hastalıklarına, cilt yaralarına, hanımlarda ud yeri kaşıntısına çok faydalıdır.


Romatizmaya iyi gelir, mide spazmında, karaciğer şişliğinde, sinir yorgunluğunda, damar sertliğinde çok faydalı bir bitkidir. Aslanpençesi, toplattırıcı olarak da çok etkilidir.


Apseli yaralara, ihmal edilmiş çıbanlara karşı su toplayıcı ilaç olarak kullanılır. Zor doğum yapan ve düşük yapmaya yatkın kadınlarda, ceninin dölyatağındaki durumunu sağlamlaştırmak ve doğum yaralanmalarına en önde gelen yardımcıdır.


Aslan pençesi çayının hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu demlenmesi için 5-6 Dakika bekletilir ve süzülür. Günde 2-3 bardak içilebilir. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.

ASLAN PENÇESİ ÇAYININ HAZIRLANIŞI

Kullanım Şekli ve Dozu: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 1 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Diğer bir terkibinde ise, 1 litre suya, 1 çay bardağı dolusu aslanpençesi otu konulur. 5 dakika kaynadıktan sonra, yarım saat demlenip, süzülür. Yemeklerde günde 3 çay bardağı içilir. Diş çekildikten sonra bu çay ile ağız gargara yapılırsa daha çabuk iyileşir. Yapraklar ince kıyılarak, salatalara katılıp çiğ olarak da yenir, kas erimesi için şifalıdır.


Yan Etkileri:
Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.


Arslan Pençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir. Arslan Pençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan Arslan Pençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Canan Güzeladet düzensizliğim ayrıca miyomlarım var. bşr çok yerde baktığım ve araştırdığım kadarıyla aslan pençesi bu konuda çok faydalıymış peki ne kadar süre kullanmak gerekir ? en etkili sonuç için lütfen bana yardım edin. amelyat olmak istemiyorum . cevap için teşekkür ederim
 • Tuğçe 8 aydır kunmuyum ama gebe kalamıyum 1 tane cocugum var 5 yasında kolay gebe kalbılmek ıcın hangı bıtkılerı önerırsınızzzz
 • Şifa Marketuzmanlarımızın reçetesiyle bayanlarda hamile kalmaya yardımcı bitkisel kürümüz. İncelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı:0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kdnlrd-ksrlk-hayit-tohumu-karisimli-set.html
 • Aslan

  Pençesi

  Çayının

  Hazırlanışı

  İbrahim

  Saraçoğlu