Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ardıç Katranı Sabunu
Ardıç Katranı Sabunu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ardıç Katranı Sabunu. Bu sayfada sizlere bitkilerden elde edilen şifalı sabunlar ve bu şifalı sabunlar olarak bilinen sabunların etkileri hakkında faydalanacağınız bilgilere aşağıdaki makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ardıçın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı ile hazırlanan sabun, tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında Sedef ve egzamada Varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır.Yüzyıllardan beri Anadoluda saç ve cilt bakımı sorunlarında kullanılan ve ardıç ağacından elde edilen sabun ,ciltte sivilce ,saçlarda kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun çeşididir. Deri hastalıklarında da kullanılmaktadır.

Kullanım Alanı

Mantar
Kaşıntı
Sedef
Egzama
Varis ağrıları
Uyuz
Sivilce
Kepek
Saç dökülmesi

Kullanım Şekli

Cilt problemleri için ,sabun suyla kremsi hale gelene kadar köpürtülerek , problemli bölgeye maske şeklinde uygulanır. 30 saniye ile 1 dakika arasında cildin köpüğü emmesi beklenir.Bol suyla durulanır.Günde 3 kere uygulanması tavsiye edilmektedir.Saçlar da ise saçlar sabunla bol bol köpürtülür.1 dakika kadar beklenir. Bol suyla durulanır . Saçlara 2 günde 1 kere uygulanması tavsiye edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ayşe Uzunderegünaydın iyi çalışmalar bir sorum olacaktı sayın hocam ardıç katranı sabunu tavsiye ettiler egzama rahatsızlığım var. sadece bu sabunu kullandığımda tamamen yok edermi? bitkisel destek almak gerekirmi acaba?
  • Ardıç

    Katranı

    Sabunu