Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aloe Vera Neye İyi Gelir
Aloe Vera Neye İyi Gelir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Aloe Vera Neye İyi Gelir. Aloe Vera İnsan Vücut Dokularına İşlemesi, Mikrop, Mantar Ve Virüs Öldürücü Etkisi, Yeni Hücre Yapımını Ve Yara İyileşmesini Sağlaması, Sinir Sistemi Üzerinde Rahatlatıcı Etkisi, Barsakların Çalışmasını Arttırması Gibi Faydaları Vardır.

Aloe Vera Neye İyi Gelir:

Bir Cilt Tedavi Aracı

İnsanlık aloevera bitkisini eski zamanlardan bu yana hep yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve Sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılır.

Sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra aloe vera kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılan bir bitki olma özelliğini taşımaktır. Aloe vera bitkisi cilt üzerindeki etkileri dolayısıyla kozmetik dünyasının oldukça ilgisini çekmiş ve bu yüzden aloe vera özü kullanılarak bir çok güzellik ve bakım ürünü yapılmıştır. Aloe vera cilt bakım ürünleri, aloe vera krem, aloe vera şampuan etiketini taşıyan geniş yelpazedeki bir çok ürün kozmetik dünyasının vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Enfeksiyonların Tedavisi

Aloe vera bitkisi, vücudumuzun kendisini enfeksiyonlara karşı korumasını sağlayan, anti-viral, anti-fungal ve anti-bakteriyel etmenler içerir.

Ayrıca, içindeki acemannan adı verilen bağışıklık arttırıcı maddesinin birçok araştırmada, test tüplerinde HIV virüsüne karşı etken olduğu görüldüğünden, bu bitki, AIDS tedavisinde umut vaat etmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Bahri SoyluoğluHocam bu aloe vera birçok rahatsızlıga iyi geldiğini okuyoruz her yerde bir zaman önce eşim bu aloe veranın zayıflama hapı nı almış ve uzun süre kullandı çok zararlı oldu acaba aldığı ürünün kendisimi sahte idi yoksa aloe veranın zayıflamaya etkisimi yoktur tam olarak bilgimiz yok aydınlatırsanız sevinirim?
  • Aloe

    Vera

    Neye

    İyi

    Gelir