Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aloe Vera Nerede Satılır
Aloe Vera Nerede Satılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Aloe Vera Nerede Satılır

Özelikle yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanılan bu bitki şifalı yönleri nedeniyle bugün de bitkisel tedavi içerisinde yer alan tıbbi bitkilerden biri olarak ilgi görmekte ve de üzerinde araştırmalar yapılmaya devam etmektedir. Aloe Vera içinde çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler içeren yapısıyla besleyici özelliği güçlü olan bir bitkidir.

Her ne kadar Aloe Vera bitkisi zambakgiller ailesinden ise de, görüntüsü kaktüse benzeyen dolgun bir bitkidir. Evde yetiştirilmesi kolay olup, küçük yanık, kesik ve çizikler için bile, yaprağı ikiye ayırıp etli kısmı doğrudan yaranın üzerine konularak kullanılabilir. Unutulmalıdır ki Aloe Vera‘nın içindeki asıl Jel fayda sağlamaktadır.

Aloe vera bitkisi Afrika kökenli olup, Mısırlıların bu şifalı bitkiyi M.Ö 1500 tarihlerinden bu yana bitkisel tedavi amaçlı kullandıklarına dair kayıtlara rastlanmıştır. Aloe Vera bitkisi günümüzde Batı Hint Adalarında ve Güneybatı Amerika‘da ticaret amaçlı olarak da yetiştirilmektedir.

Ülkemizde Aleo Vera bitkisinin halk arasında bilinen adı sarısabır otudur. Sarı sabır bitkisi bazı yörelerde azvay olarak da bilinir. Aloe vera bitkisinin birçok türü vardır. Bitkisel tedavi amaçlı kullanılan ise özellikle Aloe Barbadensis türüdür.

ALOE VERA‘NIN YARARLARI, FAYDALARI

Aloe Vera‘nın yararlarından söz ederken öncelikle üreticiler Aloe Vera‘yı değişimli olarak kullanıp kafamızı karıştırdıkları için, Aloe Vera ürünlerinin iki çeşidini tanımlayan değişik terimlerin arasındaki farklılığın ayırımını yapmak faydalı olacaktır.

ALOE VERA JEL:

Aloe Vera Jel bitkinin iç yapraklarının orta kısmından elde edilir ve tedavi amaçlı kullanılan türdür.

ALOE VERA BİTKİSİNİN SUYU:

Aloe Vera suyu, bitki yaprağındaki kabuğunun hemen altında bulunur ve yaygın bir şekilde laksatif preparatlarda kullanılır.Yukarıda da belirtildiği gibi, tedavi edici özelliği olan Aloe Vera Jel şeklinde olandır ve aloe vera‘nın yararlarından bahsederken, Aleo Vera Jelini esas olarak alacağız.

AYNI ZAMANDA BİR CİLT TEDAVİ ARACI

İnsanlar Aloe Vera bitkisini eski zamanlardan bu yana hep yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve Sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılır.

Sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra Aloe Vera kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılan bir bitki olma özelliğini taşımaktır. Aloe Vera bitkisi cilt üzerindeki etkileri dolayısıyla kozmetik dünyasının oldukça ilgisini çekmiş ve bu yüzden Aloe Vera özü kullanılarak bir çok güzellik ve bakım ürünü yapılmıştır. Aloe Vera cilt bakım ürünleri, Aloe Vera krem, Aloe Vera şampuan etiketini taşıyan geniş yelpazedeki bir çok ürün kozmetik dünyasının vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

ENFEKSİYONLARIN TEDAVİSİ

Aloe Vera bitkisi, vücudumuzun kendisini enfeksiyonlara karşı korumasını sağlayan, anti-viral, anti-fungal ve anti-bakteriyel etmenler içerir.Ayrıca, içindeki acemannan adı verilen bağışıklık arttırıcı maddesinin birçok araştırmada, test tüplerinde HIV virüsüne karşı etken olduğu görüldüğünden, bu bitki, AIDS tedavisinde umut vaat etmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hatice Özyurtnasıl temin edebilirim
 • Şifa MarketSitemizden temin edebilirsiniz. aşağıdaki linki inceleyiniz. bilgi ve sipariş hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/urun-ara/?sorgu=vera
 • Dilan Somarimerhaba alo vera gel nerede satilir yani nerede bulabilirim?
 • Şifa Marketöncelikle ilginize teşekkür ederiz. fakat uzmanlarımız sitemizde hastalıklar ve tedavileri ile ilgili detaylı bilgi vermektedir. amacımız daha kaliteli hizmet sunmaktır. tekrar teşekkürler.
 • Fatih Kaçarmerhabalar ben aloe vera bitkisiyle ilgili bilgi almak istiyorum ve aloe vera nerde satılır. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
 • Zeynep Adıgüzel alovera bitkisi sizde mevcut mu acaba ?
 • Şifa MarketAloe vera kapsülü vücudu kuvvetlendirir, sindirimi kolaylaştırır, safra söktürür, müshil etkisi gösterir ve kabızlığı giderir ve mide ülseri gibi mide rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. Deri iltihabı, güneş yanıklarına yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.Detaylı için lütfen tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/aloe-vera/
 • Sıla Yıldızsıvıce ızlerın ve cukurluklarına alovera jelın faydaları varmıdır nasıl varsa nerden alabılırız bu jelı yardımcı olursanız sevınırm
 • Şifa Marketakne ve sivilceler için özel olarak hazırlanmış her cilde uygun olan %100 doğal kremdir ltf linki inceleyin. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bengisu-anti-siyah-nokta-sivilce-kremi.html
 • Aloe

  Vera

  Nerede

  Satılır

  Hakkında

  Herşey

  Burada