Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Alıç Sirkesinin Faydaları
Alıç Sirkesinin Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Alıç sirkesinin faydaları; kalp çarpıntısına, böbrek hastalıklarına, damar sertliğine ve karaciğer ağrılarına karşı kullanılmaktadır. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.

ALIÇ SİRKESİNİN FAYDALARI :


Alıç: Etkinliği ve zararsızlığı pek çok ülkenin sağlık bakanlığınca onaylanmış olan ender bitkilerdendir. Kalp, damar sistemi ve beyinde geliştirdiği olumlu etkiler ancak 2-3 haftalık bir kullanımdan sonra görülmeye başlar ve artarak sürer. Hiçbir yan etkisi yoktur, alışkanlık yapmaz, sürekli kullanımında hiçbir sakınca yoktur.

Dolaşımı sağlayan damarları genişleterek, daha fazla kan ve oksijenle beslenen kalp kaslarının güçlenmesini sağlar ve yüksek kan basıncını dengeler. Ayrıca, kan dolaşımındaki bu olumlu gelişmeden beyin de yararlanır ve bellek güçlenir. Miyokart enfarktüsü sonrasında, angina pectoris‘te, yavaş kalp atımında ve genel anlamda kalp güçlendirici olarak kullanılmalıdır.

Ülkemizde yabani olarak yetişen Alıç genel olarak Batı ve Güney bölgerimizde daha çok bulunur. 20 kadar türü bulunan Alıç çalılık, koruluk ve dere kenarlarında yetişmektedir. 10 metreye kadar uzayabilen dikenli, beyaz ve pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6 - 10 mm çapında olup koyu kırmızı renge sahiptir.

Hafif ekşi olan meyveleri yenebilmektedir. Yöresel isimleri; Yemişen, Kızılcık, Kuş yemişi, Kocakarı yemişi, Akdiken, Aluç, Alış, Geyikdikeni, Kızlar yemişi gibi adlarla anılmaktadır.

Alıç Sirkesinin Faydaları:

Kalp ve damar hastalıkları için kullanılır
Damar sertliğinde etkilidir
Böbrek hastalıklarında etkilidir
Şeker hastalığında etkilidir
Tansiyonu dengeler
Yüksek miktarda Antioksidan ihtiva eder.

Alıç Sirkesi Tarfi

500 gr alıç
1 çay kaşığı tuz
1 Kahve fincanı toz şeker
1 adet trabzon hurması
Yeterince su

Alıç Sirkesi KULLANIM ŞEKLİ

Bir çay kaşığı alıç sirkesi bir bardak suya karıştırılıp kullanılabilir. Tavsiye edilen miktarın dışında kullanılması tavsiye edilmez. Bilinen bir yan etkisi yoktur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mürvet Biliralıç sirkesini şeker hastası birinin kullanması uygunmudur. damar açıcı olarak kullanmayı düşünüyoruz. birde kalp sorunumuz var. ama kişi şeker hastası kullanmasında bir sakınca varmdır. günlük kullanım dozunu da yazarsanız çok sevinirim. iyi çalışmalar
  • Kadir Yaşarannem açık kkalp ameliyatı oldu daha sonra stent takıldı alıç sirkesi kullanmasın da sakınca varmı. Saygılarımla
  • Şifa MarketAlıç kapsülü kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur, kalp krizi riskini azaltır, beyne kan akışını arttırır, uykusuzluğa iyi gelir, yüksek tansiyonu düşürür ve mideyi kuvvetlendirici yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.Detaylı bilgi için tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-alic-ekstrakti-550-mg-60-kapsul.html
  • Alıç

    Sirkesinin

    Faydaları