Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Ak Günlük Tohumu
Yeşilex Akgünlük Ekstraktı 650 mg (60 Kapsül)
92,00 TL
Ürün Fiyatı

1643
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100587
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

69848
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Ak Günlük Tohumu

Ak Günlük Tohumu Suda Çözünerek Tıbbi Amaçlı Kullanılır. Ak Günlük Tohumu Ak Günlük Ağacının Türlerinden Elde Edilen Bir Usaredir.


Ak Günlük Tohumu

Ağacın kabuğunun soyulması ile elde edilen reçine tedavi için kullanılır. Bu reçinenin ekstraktlarının, eklem iltihabını azaltıcı, iştah açıcı, uyarıcı, balgam sökücü ve antiseptik özellikleri bulunmaktadır. Artritlerde, ülseratif kolit, öksürük, ağrı, yılan ısırması ve Astım gibi hastalıklarda kullanılmaktadır. İçinde bulunan maddeler iltihabi yanıtı baskılamakta ve bronşları büzen maddelerin yapılmasını engellemektedir. Klasik ağrı kesiciler uzun süreli kullanıldığında eklemde hasara neden olabilirken ‘boswellia serrata ekstraktının böyle bir yan etkisi olmadığı saptanmıştır.

Klinik çalışmalarda ülseratif kolit, Crohn hastalığı, astım ve eklem kireçlenmesinde (artroz) ‘bosvvellia serrata‘ kullanılmasının en az ilaçlar kadar etkili olduğu ve yan etkilerin ilaçlardan daha az olduğu gösterilmiştir.

Kanser hücreleri ile ilişkili yapılan laboratuvar çalışmalarında prostat, meme, kalınbağırsak, malign melanom, yumuşak doku, beyin ve Karaciğer Kanseri ile Lösemi hücrelerini öldürdüğü gösterilmiştir.

Meme kanserinin beyne çok sayıda sıçraması olan bir hastada standart tedavilere yanıt alınamaması nedeni ile ‘boswellia serrata ekstraktı‘ kullanılmış ve beyne sıçrama sonucu oluşan kitlelerin kaybolduğu gözlenmiştir. Bu ilginç deneyim nedeni ile araştırmacılar özellikle beyin tümörleri ve beyne sıçrama yapan meme kanserinin tedavisinde araştırılması gerektiğini ileri sürmüşlerdir. ‘Boswellia serrata‘nın beyin tümörlü hastalarda kısa süre içinde yakınmalarda düzelme sağlamasının en önemli nedeninin kanserin küçülmesinden ziyade kitleye bağlı oluşan beyin ödemini azaltması olduğu da düşünülmektedir. Böyle bir etki bile hastaların yaşam kalitesini düzeltmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ak

Günlük

Tohumu