Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Adaçayı Tütsüsü
Adaçayı Tütsüsü
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Adaçayı Tütsüsü

Bu bitki soğuk veya sıcak çay olarak tüketildiğinde içimizdeki mikropları yok ederken, yakıldığında da etrafımızdaki kötü enerjileri kovalar. Her bitkinin tılsımlı bir enerjisi bulunur demiştik. Bunlar içinde en sık kullandığım ve tavsiye ettiğim tılsımı olan bitki Adaçayı‘dır.

Tılsımınızı yapmadan öncelikle güvenilir bir aktardan 100-150 gr kadar Adaçayı alın. Yabani türleri de oldukça fazladır ve asıl etkiyi yabani olanlardan alamazsınız. Bu nedenle ya büyük marketlerde satılanları tercih edin veya bildiğiniz bir aktardan tedarik edin. Bitkiyi mutfağınızın bereketi ve huzuru için görünür ve güzel bir köşesinde dekoratif bir cam kavanoz içine koyarak saklayabileceğiniz gibi, dilerseniz kiler dolabınızda kağıt bir poşette de tutabilirsiniz.

Adaçayı tütsüsü için toprak küçük bir kaba da ihtiyacınız olacak. Bu kabı daha sonra sadece tütsü için saklamanız doğru olacaktır. Adaçayı yanarken fazla alev almadan yoğun duman çıkararak tutuşur. Bu nedenle toprak kabın içine parmak ucu ile küçük bir miktar koymanız yeterlidir. Aksi halde bütün ev duman içinde kalabilir. Toprak kaba yerleştirdiğiniz bir tutam adaçayını yakarak tüm odaları gezin;

Gezinirken;

“Doğa‘nın saf ve duru hali gibi, evim de temiz ve huzur içinde olsun. Tüm kötülükler buradan uzak dursun, mutluluk için olalım.”

Sözcüklerini tekrar edebilirsiniz.

Daha sonra tütsüyü evinizin istediğiniz bir kenarında bırakarak sönmesini bekleyin ve pencereleri açarak mekanı havalandırın. Enerjinin değiştiğini yoğun şekilde hissedeceksiniz…

Bu işlemi 14 günde bir tekrarlamanızda fayda vardır. Dilerseniz, iş yerinizde de uygulayabilirsiniz. Ayrıca yeni taşınacağınız evinize, eşyanız girmeden önce ve bir de yerleştikten sonra uygulamanızı özellikle tavsiye ederim.

Adaçayı astrolojik olarak Jüpiter ile temsil edilir. Bu nedenle Adaçayı tütsüsünü denk getirebilirseniz Jüpiter günü olan Perşembe uygulamaya başlayabilirsiniz. Zira astrolojide özellikle Hint sisteminde başlangıç zamanları her zaman önemli kabul edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ayten Kılınçermerhabalar adaçayı tütsüsü kullanmak istiyorum . kendim yapmam mümkün olur mu ? nasıl hazırlamalıyım ne kullanmalıyım ? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , teşekkür ederim .
 • Adaçayı

  Faydaları

  Ve

  Kullanımı

  Hakkında

  Gerekli

  Bilgiler.