Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hanife
Hanife
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
HANİFE İsminin Anlamı: Allahın birliğine inanan; Hz. Muhammed zamanından önce tek tanrıya inana, İslam‘a Sımsıkı Bağlı, Samimi Dindar;
Tek Tanrı‘ya (Bir Tek Allah‘a) İnanan, Allah‘ın Birliğine İman Eden; Gururlu Kadın

Hanife İsminin Yaygınlığı:

HANİFE Türkiye'de en çok kullanılan 483. isim (... 481. gülsüm, 482. hamza, 483. hanife, 484. hayriye, 485. kadri, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı HANİFE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

HANİFE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-11-2012 15:20 itibariyle yaklaşık 33,620 kişinin isminin HANİFE olduğu ve HANİFE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HANİFE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HANİFE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HANİFE Türkiye'nin en yaygın 483. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 483. ad ise Carla ismi. HANİFE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 481. Omar 482. Graham 483. Carla 484. Dominic 485. Chandra isimleri de sayılabilir.

Hanife İsmini Kullanan Ünlüler:
Hanife Pehlivan
Hanife Soykan
Hanife Demir
Hanife Harmancı

Hanife İsminin Diğer Dillerde Ki Anlamları :

Arapça : حنيف
Azerice : Hənifə
Rusça : Ханифе
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hanife YılmazMerhabalar iyi günler kolay gelsin. öncelikle siteniz çok güzel çok faydalı bilgiler mevcut. ne ararsan var. bitkisel ürünlerden tutun ansiklopedik bilgilere kadar. benim herhangi bir sorunum yok çok şükür. sadece sitenizi göz gezdiriyorum konuyla ilgili. ilgilinze teşekkür ederim tüm akrabalarıma yakınlarıma tavsiye edeceğim hayırlı günler tekrardan
  • Hanife

    isminin

    anlamı

    nedir?