Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Azize
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

AZİZE İsminin Anlamı : (Ar.) Ka. - Muhterem, sayın, Sevgili, Veli, evliya, ermiş,. Az bulunur Allah'ın izzetli kıldığı, mü'min. - Aziz (İmadettin Abulfeth Osman el-Aziz): Selahaddin Eyyubi-'nin II. oğlu. Kardeşi el-Efdal, Melik iken kendisi Şam'ı terkederek Mısır Eyyubileri hükümdarlığını ilan etti. Fakat daha sonra kardeşiyle barıştı.

Cinsiyet: Kız

AZİZE Adının Yaygınlığı

AZİZE Türkiye'de en çok kullanılan 595. isim (... 593. ata, 594. şeyma, 595. azize, 596. bahri, 597. sıtkı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı AZİZE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

AZİZE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 06-03-2013 15:53 itibariyle yaklaşık 23,792 kişinin isminin AZİZE olduğu ve AZİZE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Azize İsmini Kullanan Ünlüler:

azize gencebay

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Azize Karakayaismimin anlamı: (Ar.) Ka. - Muhterem, sayın, Sevgili, Veli, evliya, ermiş,. Az bulunur Allah\'ın izzetli kıldığı, mü\'min. - Aziz (İmadettin Abulfeth Osman el-Aziz): SelahadDin Eyyubi-\'nin II. oğlu. Kardeşi el-Efdal, Melik iken kendisi Şam\'ı terkederek Mısır Eyyubileri hükümdarlığını ilan etti. Fakat daha sonra kardeşiyle barıştı. teşekkürler.
  • Azize

    isminin

    anlamı

    nedir?