Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Taylan Kümeli Karaciğer Detoksu

Detoks arındırma programında bağırsak, böbrek ve karaciğer temizliğini sağlayacak bazı bitkisel destekler bulunuyor.

Aşağıda tarifini paylaşacağım çay ayda bir hafta boyunca yapılması gereken bir detoks programının parçasıymş. Diğer toniklerin tariflerini de aşağıda sizinle paylaşıyorum. Çünkü bu diğer Tonik tarifleri ile dönüşümlü uygulamanız gereken bir kürmüş.

Detoks denince aklınıza çimen suyu, sebze ve meyve gelebilir. Bu çay normal günlük yaşantınızda kullanacağınız 1 litrelik bir sıvı karışım. Sebze, meyve çimen suyu takviyesi sizin paşa gönlünüze kalmış. Ben o tür bir girişimde bulunmayacağım. Bu tarifini vereceğim çayı gün içerisinde tüketiyorsunuz. Hafta da 2 defa kullanıyorsunuz.

Aşağıda linkini paylaşacağım diğer “tonik” ‘ler ile dönüşümlü olarak içiyorsunuz. Unutmayın sadece her ay bir hafta uygulanacak.

Bu tarifteki karışımı Pazartesi, Çarşamba içebilirsiniz.

5 bardak su,
1 poşet yeşil çay,
2 yemek kaşığı Sinameki otu,
1 poşet Papatya çayı (rahatlatır ve sakinleştirir)
2-3 yaprak avakado yaprağı,
2 dilim elma,
2 kuru kayısı,
1 kaşık vişne.

Hepsini bir tencereye ekleyip sadece 1 taşım (kaynadıktan sonra 5 dakikada taşar hale geliyormuş) yüksek ateşte 5 dakika kaynatın.

Süzüp. Gün içerisinde tüketin. Sıcak ya da soğuk içilebiliyor. İçine eklediğiniz elma, kayısı ve vişneleri ise afiyetle tüketebilirsiniz.


Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.