Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Suna Dumankaya Selülit Kremi
Suna Dumankaya Selülit Kremi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Suna Dumankaya Selülit Kremi :

Suna Dumankaya doğal selülit kremi ve selülit kreminin tarifini açıklıyor. Suna Dumankaya'nın selülit kremi kürünü bu makalede inceleyebilirsiniz...

Herbalist ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, selülit ( selülüt ) sorunu olanlar için aspirin ve limon suyu ile yapılan ve tamamen doğal, bitkisel bir kür tavsiyesinde bulunuyor.

10 adet limonun suyunu bir kap içerisine sıkın ve içerisine limon suyu ölçüsü kadar susam yağı da karıştırdıktan sonra 20 adet aspirin ekleyin ve iyice ezerek karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı selülit problemi olan bölgelere masaj yaparak uygulayın ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Haftada 1-2 kez uygulamanız durumunda kısa sürede selülit sorunu ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Krem veya Nemlendirici, içerisinde bulunan etkin maddenin, taşıyıcı olan yağ, mum gibi maddelere karıştırılmasıyla hazırlanan ve güneş, yağmur vb. dış etkenlerden korunması amacıyla yüzeysel olarak kullanılan ilaçlar ile koyu kıvamlı kozmetik maddelere verilen isim. Ayrıca sarı rengin bir tonuna da krem adı verilir.

Türler
Genellikle bir hastalığın tedavisinde kullanılan kremler olduğu gibi vücudun korunması amacıyla da kullanılan kremler bulunmaktadır.

Tedavi Amaçlı Kremler

Canlı hücre üzerinde meydana getirdiği tesir ile bir hastalığın teşhisini, iyileştirilmesi veya semptomlarının azaltılması amacıyla tedavisini veya bu hastalıktan korunmayı mümkün kılan maddelerin sıvı veya yarı katık olması durumunda verilen isimdir. Deriye sürülerek uygulanır ve yarı katı preparatlardır. Ayrıca su bazlıdırlar.

Vücut Kremleri (Nemlendiriciler)

Vücutta hücre yenilenmesini kolaylaştırmak amacıyla peptidler, retinol, alfa hidroksi asit, C vitamini içerebilen ürünlerdir.

Güneş Kremleri

İnsan vücuduna etki eden UVA ve UVB ışınlara karşı korumak amacıyla kullanılan koyu kıvamlı kozmetik ürünleridir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mustafa Bayrakiyi akşamlar hocam bir soru hakkında bilgi almak isterim acil cevap yazabilirseniz memnun olurum. yaşım 32 selilütlerim oluşmaya başladı hızlı kilo alıp veriyorum sanırım bu yüzden acab yok edebilecek kremler varmıdır .
  • Suna

    Dumankaya

    Selülit

    Kremi