Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları
Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları ve göz çevresi kırışıklıklarına iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Suna Dumankaya'nın göz çevresi kırışıklıkları kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

Göz çevresinin kırışmaması için bir elmayı rendeleyip, bununla kompres yapın. İkinci önerim ise şu: 200 gram arpa tanesi alın, bir litre suda haşlayın ve süzün. Haşlama suyu ile tüm yüzünüze kompres uygulayın. Haftada üç kez bunu tekrarlayın.

Bir çok kadın, daha genç görünmek için güzellik ürünlerine bir sürü para harcar. Özellikle, göz çevresindeki kırışıklıklar kadınların en büyük sorunudur. Peki sadece Nemlendirici kullanmak bu sorunu çözer mi?… Bir bakıma yardımcı olabilir. Nemlendirici ürünler iki nokta açısından önemlidir. Birincisi, cilde nem sağlar, ikincisi ise su kaybını engeller. Ancak, yine de göz çevresi için özel bir krem kullanmaya ihtiyacınız var. Zira kullandığınız nemlendirici kremler, sadece nemi korur. Ama kırışıklıklara karşı bir etkisi yoktur.

Fizyolojik yaşlanma sürecine girmişsek ve cildimizi dik tutmak istiyorsak o zaman biz doğal gıdalara yönelmeliyiz.Yani fast foodlar olmamalı.
Katı yağı mümkün olduğunca az tüketmeliyiz.

Daha çok sıvı yağlara ağırlık vermeliyiz.Günde en az 7-8 bardak su içilmelidir?
Yatmadan önce mutlaka su içmeliyiz. Cildimizi içerinden beslemek için en iyi yiyecek balıktır. Neden balık? Çünkü balık içerisinde omega3 içerir ve omega3 cildi besler cilt dostudur.

Meyve sebze tüketimini çok yapmalıyız. Çünkü bunlar lifli gıdalar. Ve lifli gıdalar bağırsak pasajını çok etkiler. Bu sayede vitaminler daha rahat emilir. Vitaminleri doğal yoldan karşılamak daha faydalıdır. Neleri yemeyeceğiz dersek eğer; en başta kafein, siyah çay.

Yeşil çay tüketilmelidir ve yeşil çayı tüketirken alınan su da çok önemlidir. Ve tahıllarında bir miktar tüketilmesi gerekir.

Tahıllar içlerinde Antioksidan ve b vitamini içerir bol miktarda. Tuz, şeker, un fazla tüketilmemelidir.
Çünkü bunlar tam olarak doğal gıda değildir. Hormon takviyesi çoğu zaman cildin yaşlanmasını geçiktirir. Ama tabi uzun süre kullanmamak gerek. Hormon bakımından en zengin yiyecek soyadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Selin Erdoğrumrblr suna hanım göz çevresindeki kırışıklıklar için ne önerirsiniz ayrıca kaz ayağıda mevcut göz kenarlarımda. Bu onuda bana bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşklr
  • Suna

    Dumankaya

    Göz

    Çevresi

    Kırışıklıkları