Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Şems Aslan Cilt Uzmanı
Şems Aslan Cilt Uzmanı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Şems Aslan Cilt Uzmanı, Çeşitli Programlarda Yer Alan Ünlü Aslan Cilt Sorunları Hakkında Dikkatleri Üzerine Çeken Son Derece Etkili Kürleriyle Birden Fazla Kişilerin Derdine Derman Olmayı Başarmıştır. Detaylı Bilgiler Makalemizde Yer Almaktadır...

4 Ekim 2010 tarihli Ezgi Sertel’in sunduğu “Ezgi ile şifalı yemekler” programına konuk olan güzellik uzmanı Şems Aslan, sivilce, cilt lekeleri, doğum lekesi, Sivilce izleri, Göz Altı Morlukları kısaca cilt problemlerine fayda sağlayan maske tarıfi verdi...

Malzemeler:

1 yemek kaşığı kavun içi (püre haline getirilmiş)

1 yumurta akı

1 dilim ekmek içi

1 yemek kaşığı buğday nişastası veya pirinç nişastası

Hazırlanışı ve uygulanışı: kavunu püre haline getirip diğer malzemeleride ekleyip iyice karıştırın. Gözaltı dekölte ve yüzünüze uygulayın 15 – 20 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 – 4 defa uygulayın. Artan maskeyi buzdolabında 3 – 4 gün muhafaza edebilirsiniz…

Dip not: maskeyi göz kapaklarınıza uygulamayın…

Serdem Coşkun’un sunduğu serdemin mutfağına konuk olan güzellik uzmanı Şems Aslan, bal kabağı çekirdeğinden yapılan etkili bir leke açıcı tarif verdi.

* 1 yemek kaşığı bak kabağı çekirdeği içi

* 1 Tatlı kaşığı su ve ya süt

* 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:
bal kabağı çekirdeğini içini çıkarıp havanda dövün içine su ve ya sütü ve balı ekleyip cam bir şişenin içine koyup 2-3 saat buzdolabında bekletin. Lekeler gidene kadar temiz cildinize her gün bu kürü uygulayın.

Serdem Coşkun’un sunduğu 25.04.2010 tarihli serdemin mutfağına konuk olan güzellik uzmanı Şems Aslan, sivilce hakkında bilgi verdi. Her sivilce vücuttaki bir değişikliğin belirtisidir Alın kısmındaki sivilceler ise solunum yolundaki sıkıntıların belirtisi.Yanaklardaki sivilceler böbrekte var olan bir iltihap gibi sıkıntının belirtisi çene bölgesindeki sivilceler ise alerjinin göstergesidir..


Sivilceden oluşan lekeler. çillerve güneş lekelerine son vermek için güzellik uzmanı şems aslan içerden tedavi eden cilt lekelerini geçiren bal kabaklı detoks tarifi verdi.

Malzemeler:


Bal kabağı

1 şişe maden suyu

Hazırlanışı: bal kabağını katı meyve sıkacağından geçirin.elde ettiğiniz suyun içine maden suyunu ilave edip aç karnına ve 7 gün boyunca tüketin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Şems

Aslan

Cilt

Uzmanı