Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Reishe Mantarı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Reishe Mantarı

Reishe Mantarı Hakkında Bilinmesi GerekenlerGöğüs Kanserine Reishi Mantarı

Kanserin ne derece hayatımızda olduğunu, yıllar geçtikçe daha da yoğunlaşacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yüzyılın vebası olarak nitelendirilen kanserin o kadar çok çeşidi var ki. Göğüs kanseri de bunlardan biri. Göğüs kanseri, kadınlar arasında en çok görülen kanser türlerinden biri ve o kadar yaygınlaştı ki artık göğüs kanseri için üretilen tüm yöntemler belli bir seviyeye geldi. Göğüs kanseri belirtileriyle doktora başvuran kadınların çoğu teknik yöntemlerle muayene edilmekte ve göğüs kanseri tedavisine doktorun da uygun gördüğü şekilde başlanmaktadır.

Bu kanser çeşidi çağımızın hastalığı ise göğüs kanserine ne iyi gelir bunu da bilmek gerekli. İşte o iyi gelen şeylerden biri de Reishi Mantarı. Yapılan bazı araştırmalarda özellikle Amerika’da yapılan bir araştırma da Reishi mantarının meme kanserinde koruyucu özelliği bulunduğu ve tedavi sürecinde olumlu sonuçlar verdiğini söylemek gerekli. Reishi Mantarı faydaları hakkında daha önce bir çok bilgi vermiştik. İşte o faydalardan biri de göğüs kanserine iyi gelmesi.

Halk arasında ölümsüzlük mantarı olarak bilinen reishi mantarı hakkında bilim adamları birçok araştırma yaptılar ve gözlemledikleri şey şuydu ki bu mantarın vücutta oluşan kanserli hücreleri azaltmış, tümörleri küçültmüş, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kanser türlerine iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bu kanser türlerinden biri olan meme kanseri, yani göğüs kanseri konusunda da yapılan araştırmalarda da reishi mantarının bu kanseri koruyucu etkisi olduğu saptanmıştır.

Bakıldığında bundan yirmi yıl öncesinde, kadınlarda göğüs kanserine yakalanma yaş aralığı 35-40 yaş aralığında olmasına rağmen son yıllarda, günümüzde bu rakam 25 yaş aralığında. Zaten göğüs kanseri, %99 olarak sadece kadınlarda görülen bir hastalıktır. Göğüs kanseri, kilolu bayanlarda zayıf bayanlara nazaran daha sık görülmekte olup kilolu bayanların bu hastalığa yakalanma riskinin %20 daha fazla olduğu saptanmıştır. Ve risk grubunda olan kadınlar, tedavi süresi boyunca radrasyona maruz kalmaktadırlar. Kemoterapi ve radyoterapi bu duruma neden olmaktadır.

Göğüs Kanserine Reishi Mantarı

Ölümsüzlük mantarı olarak bilinen reishi mantarının faydalarını saymakla bitiremeyiz. reishi mantarı dediğimiz gibi yapılan araştırmalarda meme kanserini önleyici bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Reishi mantarının zararları, reishi mantarı nasıl kullanılır gibi sorularımızın cevabını daha önceki yazılarımızda sizlere sunmuştuk. Yapılan araştırmaların göğüs kanserine de iyi geldiğini söylemek ise bu durumun en güzel yanı sanırım. Çünkü kanser tedavisi için alınan önlemlerin başında reishi mantarı gelebilir. Böylece göğüs kanserine yakalanma riski de daha aza düşebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Reishe

Mantarı

Hakkında

Bilinmesi

Gerekenler