Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Pervin Bulgak Sivilce Maskesi
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
Pervin Bulgak Sivilceler için doğal maske tarifi arayanlar için yapımı basit kayısı maskesi tarifi veriyor. Pervin Bulgak'ın sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan bitkisel çözümü hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Sivilceler genellikle en çok yüz bölgesinde çıksa da boyun, omuz, göğüs ve sırtı da etkiler. Hormonal değişimlerin olduğu dönemlerde de sivilcelerin oluşumu artış gösterir. Örneğin  adet döngüsü sırasında genç kızlar ve kadınların ortak problemi sivilcelerdir.

Bunun yanında  hamile kadınlarda da Sivilce problemi görülmektedir. Hormonların yanında bakteriler, kalıtımsal özellikle ve kullanılan bazı ilaçlar sivilcelere neden olabilir. Sivilceler hoş bir görünüme sahip değildir ve sivilce problemiyle uzun süre karşı karşıya kaldığınızda özgüven sorunları yaşamaya başlamanız kaçınılmazdır.

Dermatologlar sivilce tedavisinde çeşitli ilaçlar önerirler. Bunun yanında sivilce maskesi kullanarak sivilcelerinizi azaltabilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

İşte Pervin Bulgaktan sivilce maskesi tarifi;

Sivilceler İçin Kayısı Maskesi

Gereken Malzemeler:

* 4 tane kayısı
* 3 tutam defne yaprağı,
* 1 tutam tarçın,
* 1 adet yumurtanın sarısı,
* Yarım fincan süt,

Sivilce Maskesinin Yapılışı :

4 adet kayısı, Defne Yaprağı ve tarçını suyun içine atın ve pişirin. Sonra karışıma yumurta sarısı ve sütü de ekleyin. Krem haline gelene kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğimiz karışımı maske olarak yüzünüze uygulayın.  15 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Kayısı maskesi sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda da cildinize tazelik ve parlaklık da verecektir.
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Pervin

Bulgak

Sivilce

Maskesi