Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ahmet Maranki Menisküs Tedavisi
Ahmet Maranki Menisküs Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ahmet Maranki Menisküs Tedavisi :

Ahmet Maranki , Menisküs diz ekleminde var olan dokuya verilmiş isimdir. Dizin dışında başka herhangi bir eklemde bulunmaz.Menisküsün görevi yukardan gelen uyruk kemiği ile aşağı tarafta bulunan kaval kemiğinin arasında yaylanma görevini yapmaktır.

Bu yüzden o bölgede ‘c’ harfi şeklinde içte ve dışta iki ayrı menisküs vardır.Bu menisküsler tıpkı arabada bulunan süspansiyonla aynı işlevi yaparak taşımakla görevlidir.

Menisküs yırtığı iki tip olur. İlki genç hastalarda görülen menisküs bunda hastanın travma geçirmesi gerekir.

Aksi taktirde menisküs yırtığı meydana gelmez. Travmadan kastedilen ise örneğin dizin dönmesi olayıdır. Eğer diz dönme olayı yoksa menisküsten kaynaklı sorun olmaz. Bu tip menisküsler genelde basketbolcularda, kayak yapanlar ve futbolcular olmak üzere Spor yapan insanlarda daha çok rastlanan menisküs türüdür.

Diğer menisküs ise 55-60 yaş ve üst hastalarda görülen menisküsdür. Bunda genç menisküsteki gibi travmaya gerek olmuyor.Bunun nedeni vücudumuzdaki bir çok bölge yaşlanmayla birlikte daha zayıf hale geliyor. Menisküste bunlardan biri yaş ilerlemesi ile birlikte menisküs inceliyor ve vücudu taşıyamaz hale geliyor. Bu iki tip menisküs birbirinden bu nedenlerden dolayı farklıdır. İkisinede farklı tip tedavi şekilleri uygulanır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mustafaçelikmenüsküs yırtığımvar nasıltedaviolurum
 • Şifa Marketmenisküs bag doku yırtığının hangi aşamada oldugu önemli. Amelyatlık bir durumda iseniz cerrahi bir mudahele yapılmasını öneririz. Başlangıç ve orta aşamada bir yırtık ise bu bağlara kan dolaşımını sağlayarak tedavi noktasında yardımcı olacak takviye için linki inceleyiniz. geçmiş olsun. http://sifamarket.com.com/bitkisel/mnsks-uzum-cekirdegi-karisimli-kur.html
 • Özgür Turhanİç menüsküs yırtığım ve diz kaymamamın bitkisel tedavisi varmıdır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 • Şifa MarketMenisküs yırtığında ilerlemiş bir durumsa ve kişinin yaşamı son derece olumsuz etkiliyorsa vakit kaybetmeden amelyat öneririz. Bitkisel tedavi noktasında tedavimiz 3 aylık bir süreci kapsar. detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/mnsks-uzum-cekirdegi-karisimli-kur.html
 • Bu bölümdeki makaleler Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  Ahmet

  Maranki

  Menisküs

  Tedavisi