Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavisi :

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastalığını ve vitiligo hastalığının bitkisel tedavisini açıklıyor. İbrahim Saraçoğlu'nun vitiligo hastalığı için hazırladığı bitkisel kürü burada inceleyebilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo - ala hastalığı için, yeni bir kür olarak elma ve portakal kabuğu kürü tarifini açıkladı.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastalarının özellikle Yaz mevsiminde güneşli günlerde, sabah saat 10.00, öğleden sonra 16.30 saatleri arasında dışarı çıkmamasını tavsiye ediyor.

Elma ve Portakal Kabuğu Kürü

Malzemeler:

 • 1 adet yafa portakalının kabuğu,
 • 1 adet Amasya Elmasının kabuğu,
 • 1 çay bardağı su


Hazırlanışı: Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu atın. 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın.

Uygulanışı: Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, vitiligo olan yerlerinize lapa şeklinde koyarak 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra lapayı alın. 1 saat sonra o bölgeleri yıkayabilirsiniz.

Uyarı: Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığınız başlangıç aşamasında veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamalısınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Emrah Özfidan3 yaşındayı 2 yıl önce vücudumun farklı bölgelerinde para büyüklüğünde beyazlıklar oluştu ve gitgide büyüyor araştırdım vitiligo olduğunu öğrendim. ve kesin çözümü yok diyorlar en azından ilerlemesini durduracak birşeyler arıyorum yardımcı olun lütfen.
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Vitiligo

  Tedavisi