Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Terleme
İbrahim Saraçoğlu Terleme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Terleme Hakkında Bilgi: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu terleme ve terlemenin sebeplerini ve bitkisel tedavi kürlerini açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun açıkladığı terleme hastalığının sebeplerini ve terleme hastalığına iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

Esra Ceyhan‘ın 22 Ocak Cuma günü programına katılan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,Aşırı Terleme hakkında bitki kürü verdi. Terlemenin önüne geçmek için Rezene çayı içebilirsiniz..

Hazırlanışı: 4-5 gr rezeneyi(1 tutam) 1 bardak suda 4-5 dakika daha kaynatıp taze olarak tüketebilirsiniz.Ter kokusuna karşı oldukça etkilidir. Ekstra ise ter kokunuz ağırsa günde 1 kez Tarçın çayını tüketebilirsiniz. (kabuk tarçın olsun)

AŞIRI TERLEME TEDAVİSİ

Terleme sosyal hayatımızı en çok etkileyen faktörlerden birisidir. En çok terleme noktaları koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanlarıdır. En çok uygulama yapılan noktalar koltuk altı terlemeleridir.


Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?


Burada, ne uygulanmaktadır? Göğüs cerrahlarının yaptığı koltuk altından girilerek cerrahi bir işlem vardır ama bu çok zordur, akciğer yaralanması veyahut ta oradaki sinirlerin bağlanması sonucunda hasarlar oluşmakta kişiler korkmakta ve bunu çok tercih etmemektedirler.

Aşırı terleme tedavisi için daha çok tercih edilen altı, dokuz ay süre ile etkili olan botoks uygulamaları yapılmaktadır. Bunlar lokal anestezik kremlerle o bölgeye yaklaşık o bölgeye yaklaşık yirmi dakika kadar, uyuşturulur. Bundan sonra beş, on dakikalık bir uygulamadan sonra, kişi sosyal hayatta terlemeden gayet rahat bir şekilde hayatını devam ettirmektedir.

Aşırı terleme, sosyal yönü çok ağır basan bir hastalık olduğundan daha çok botoks uygulamaları tercih ediliyor. En çok tercih edilen bölgeler koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanlarıdır. Son yıllarda lazer sistemlerinin de koltuk altı ter bezlerinde, başarılı sonuçlar alındığı bilinmektedir. Terleme iki üç seanslık işlemden sonra oldukça kalıcı olarak azalmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mine Yamanyaz kış terleyenlerdenim. sanırım amelyalta çözümü var ama ne kadar sağlıklı acaba . ben daha çok doğal yöntemleri denemek isterim . begendiğim sevdiğim renklerde kıyafetler giyemiyorum. ya siyah yada beyaz. gerçekten zor bir durum . öneri bekliyorum kolay gelsin
 • Okan YağmuroğluBende aşırı terleyen biriyim ve reflex terleme durumu var bende.. Evde bi problem yok, dışarıya çıkmak için hazırlandığımda başlıy kollarımın altındaki çeşmeler, son iki senedir kollarımın altları belli olmasın diye siyah giymekten içim karardı. Klipsli ets tedavisini düşünüydum ama vücuttaki atılması gereken toksinlerin çıkışınıda engelliceği için vaz geçtim... Doğal olarak uygulayabileceğim işe yarar birşey var mı?
 • Şifa MarketSize bir ürün önereceğim Düzenli olarak kullanmanızı istiyorum, Bilimsel olarak etkisi kanıtlanmıştır ve terlemeyi en aza indirdiği Uzmanlarcada gözlemlenmiştir.. İncelemek için lütfen linki tıklayınız .. Bilgi Hattı : (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/asr-trlm-adacayi-karisimli-set.html
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Terleme