Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi
İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi :

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesine bitkisel tedavi yolları öneriyor. Prof. İbrahim Saraçoğlu'nun saç dökülmesine karşı hazırlamış olduğu bitkisel kürler;

Saç dökülmesine karşı ev yapımı basit bitkisel çözüm olarak İbrahim Saraçoğlu Lavanta kürü öneriyor. Lavanta bitkisi kürü ile saç yıkamak ve lavanta suyu içmek olmak üzere iki kısımdan oluşan lavanta kürü tarifi:

Saç dökülmesine Karşı Lavanta Kürü: Saç Yıkama Kürü

Birinci kısım lavanta ile saçların yıkanması şeklindedir. Önceden yıkanmış saçlara uygulanır. 3 bardak su tencerede kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir Tatlı kaşığı lavanta içine atılır ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demlenir.

Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü: İçme Kürü

İkinci kısımda ise lavanta suyunun içilmesi gerekir. Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir bUçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir.

Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman bu lavanta kürü uygulanabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

İbrahim

Saraçoğlu

Saç

Dökülmesi