Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Kurdeşen Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Kurdeşen Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Kurdeşen Tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kurdeşen tedavisini ve kurdeşen tedavisine iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun kurdeşen tedavisine iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz...


Kurdeşen-Ürtiker İçin Süpürge Tohumu Kürü


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Habertürk'de yayınlanan Saba Tümer‘in programında kurdeşen diğer adı ile ürtiker şikayetine karşı süpürge tohumunu önerdi.

Tıp dilinde Ürtiker adı ile anılan kurdeşen, bir allerji çeşididir . Ciltte aniden başlayan ve bir kaç saat sürebilen dayanılmaz kaşıntılar ile kendini göstermektedir.

Ciltte görülen küçük, kırmızı kabarcıklar, bir müddet sonra şişebilir. Bu belirtiler, bazen çok kısa zamanda geçebilir, bazen de uzun süre devam etmektedir.

Sebebi, böcek ya da arı sokması, bozuk yiyecekler, bazı yiyecekler, bazı ilaçlar ya da aşırı derecede heyecanlanma olabilmektedir. Tedaviye başlamadan önce hastalığı doğuran sebebi bulmak gerekmektedir.

Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü: Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu (Aktarlardan temin edebilirsiniz) havanda iyice ezdikten sonra günde iki defa (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için. Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında etkilidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hatun Canbazhocam uc aydr cok kasınıyorum doktor kurdesen dedı ne yapmam gerek
 • Şifa MarketGeçmiş olsun. Kronik ürtiker 6 haftadan fazla devam eden bir reaksiyon olmasından dolayı tedaviside biraz zaman alacaktır. Dışardan yapılan uygulamalar yağlar veya kremler anlık rahatlatma sunsada gerçek bir tedavi değildir. Öncelikle hastamızın beslenme noktasında dikkat etmesi gereken husular vardır. Tedaviye başladıgımızda diyet listesine uyma şartı ile tedavide kullanılan takviye için irtibata geçebilirsiniz. Detaylar linktedir. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/urtk-corek-otu-karisimli-set.html
 • Naciye İnanHocam merhaba 3yaşında oğlum var bütün vücudu kabarıy dokt kurdeşen dedi ne kullanabiliriz
 • Şifa MarketBebek ve çocuklara ürün öneremiyoruz malesef, doktor kontrolünde olması gerekir. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Kurdeşen

  Tedavisi