Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Karaciğer
İbrahim Saraçoğlu Karaciğer
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Karaciğer

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu karaciğer ve karaciğer hastalığının bitkisel tedavisini açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun karaciğer ile ilgili açıklamalarını bu makalede inceleyebilirsiniz...

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması ve temizliği için maydanoz-limon+Lavanta kürü

15-16 tane maydanoz, saplarıyla birlikte, blendere konur. Üzerine taze sıkılmış 2 yemek kaşığı limon suyu ve yarım bardaktan biraz daha fazla klorsuz su ilave edilir. Tüm bunlar blenderda 2 dakika boyunca karıştırılır. Hazırlanan karaciğer yağlanması kürü sabah kahvaltısından 15 dakika önce içilir.

Bu maydanoz-limon kürü sabahları içilmek şartıyla 15 gün boyunca uygulanır. 15. gün sonunda 5 günlük bir ara verilir. Bu 5 günlük aradan sonra aynı kür 15 gün boyunca tekrar uygulanır ama bu ikinci 15 günlük süreçte aşağıdaki lavanta kürü, maydanoz-limon kürüyle birlikte uygulanmalıdır. Maydanoz-limon kürü yukarıda yazıldığı gibi sabah kahvaltılarından 15 dakika önce içilecek, aşağıdaki formül ile hazırlanacak olan lavanta kürü ise yatmadan yarım saat önce içilecektir.


Lavanta Kürü Formülü:
1 su bardağı kadar su cezvede kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca, içerisine 1 Tatlı kaşığı lavanta ilave edilir ve 8 dakika hafif ateşte kaynatılır. 8 dakika kaynatılan kür ılıması için beklenip süzülür. Bu lavanta kürü akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra içilebilir, ancak Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lavanta kürünü içmek için en uygun zamanın yatmadan yarım saat öncesi olduğunu belirtmiştir.

Özetle açıklamak gerekirse, ilk 15 gün yalnızca maydanoz-limon kürü içilecektir. İlk 15 günlük süreçten sonra 5 gün ara verilecek ve 5 günlük aradan sonra 15 gün boyunca sabahları maydanoz-limon kürü, akşamları ise lavanta kürü içilecektir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kürlerin günlük taze olarak hazırlanmasını önermekte ve rahatsızlığın seyrine göre karaciğer yağlanası tedavisi kürünün (karaciğer temizliği kürü) yılda birkaç kez uygulanabileceğini belirtmektedir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Eren Güzelhangi çay oldugunu ögrenebilimiyim
 • Şifa Market

  düzenli olarak en az 3-6 aylık bir süreç kullanım önerilir ve bu süreç önemlidir. ara vermeden devam etmeniz gerekir.detaylar için link i tıkayınız.

  bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

   

  http://sifamarket.com.com/bitkisel/by-uztm-kalsiyum-karisimli-set.html

 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Karaciğer