Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Kalp Damar Tıkanıklığı
İbrahim Saraçoğlu Kalp Damar Tıkanıklığı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İbrahim Saraçoğlu Kalp Damar Tıkanıklığı: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kalp damar tıkanıklığını anlatıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun kalp damar tıkanıklığı tedavisine iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

KALBİ BESLEYEN DAMARLARIN (KORONER DAMARLAR) HASTALIKLARI

Kalbin beslenmesi için Oksijen ve gıdaya ihtiyaç vardır. Kalbin bu ihtiyacını aort damarından çıkan 2 damar sağlar. Bunlardan biri sağ koroner damardır ve ön duvarı ve sol kalbi besler. Sol koroner damar ise sol ana damar ve sol arka dubarı damarı olmak üzere ikiye ayrılır ve bu damarlar sol kalbin arka duvarını besler.

Bu damarlar vücudun diğer damarlarında olduğu gibi yaşla bağlantılı olarak zamanla daralmaya başlarlar. Damarlardaki daralma erken yaşlarda olursa normal değildir.

Erken yaşlarda damarların daralmasının sebepleri sigara, yüksek tansiyon, kanda yağ miktarının yüksekliği, şeker hastalığı, aşırı Stres olabilir. Ayrıca bu daralma kalıtımsal da olabilir.

Damar Daralmalarının Belirtileri Nedir?

Damar daralmalarının belirtileri; daralmanın %10 u bulmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu belirtiler

Göğsün sol tarafında zaman zaman çeneye vuran ve sol ele kadar yayılan ağrılar,
Göğüs kafesinde baskı,
Nefes darlığı,
Kalpte ritim bozukluğu, olarak sıralanır.

Sol tarafta meydana gelen ağrılar ve nefes darlığı özellikle soğuk havalarda artar. Hareket halinde başlayıp, dinlenme ile geçen ağrılardır. Kalp ağrıları çok tipiktir. Dinlenme halindeki ağrıların çoğunlukla kalple ilgisi yoktur. Hastalık kalbi dinleyerek ya da en son aşamada anjiyografi ile teşhis edilebilir.

Tedavisi : Hasta ağrılardan şikâyetçi ise yapacağı tek şey, hastanın dinlendirilerek verilecek haplarla nabız düşürülmeye çalışılır böylece kalbin oksijen ve gıda ihtiyacı en aza indirilmeye çalışılır. Kalp ritminin düşürülmesi amacıyla hastaya verilecek ilaçlar; Trinitrin içeren haplardır. Bu haplar sayesinde kalp dinlendirilir.


Enfarktüs (Enfaktüs) Nedir?


Kalbi besleyen bir damar tamamen ya da kısmen tıkanabilir. Bunun sonucunda o damarın beslediği kalp kası ölür. İşte buna enfarktüs denir. Hangi damarın ne kadar ve nereden kapandığı enfarktüs derecesini belirler. Büyük enfarktüsler kalp yetmezliğine, ritim bozukluğuna ve ani ölümlere sebep olur.

Kalp Sağlığına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Kalp Kaslarını Güçlendirmenin Bitkisel Tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden birisi Zencefil diğeri ise çörek otudur. Sarımsağın tansiyonu düşürücü etkisi de kalp sorunlarını çözmede kullanılabilmektedir. Bunun yanında bir kür hazırlayıp ona devam etmemiz bizler için daha iyi olabilir. Ancak bunun bir destekleyici tedavi olduğunu ve asıl tedavinin doktorlar kontrolünde yapılacağını sakın unutmayınız. Kalp Ağrıları, kalp ağrısı, kalpte ağrı

Gerekli Malzemeler: Kedi otu, Yavşan otu, Pelit otu, Oğul otu, Üzüm sirkesi, Bal

Hazırlanış Şekli: Kedi Otu ve yavşan otu kaynar suda yirmi dakika bekletilerek demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan yemekten sonra iki çorba kaşığı alınır.

İkincil Olarak: Süzüldükten sonra elde edilen posaya elenmiş pelit otu tozu karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar limon suyu ile yoğrulur. Hazırlanan macun dan nohut iriliğinde haplar yapılır. Günde üç-beş tane tok karına yutulur.

Üçüncül Olarak:
Oğul otu, suda kaynatılarak süzülür. Elde edilen sıvıya bir miktar saf su ve sirke ilave edilir. Hazırlanan karışım bir süre dinlendirilir. Dinlendirilen bu karışımdan yemek arası bir fincan içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hakan Ozormanmerhabalar, benim sorum babam diyaliz hastası kalp damarlarından 3 ü tıkalı bunun için sizin bir öneriniz varmı? TEŞEKKÜRLER.
 • Şifa MarketDamar tıkanıklığı (Ateroskleroz), atardamarlarda meydana gelen en yaygın hastalıklardan biridir. Atardamarlardan birinin, belirli bir sebeple daralması veya tıkanmasına denir.Yağ, kolesterol damar durvarı içinde plaklar adı verilen kümelenmeler şeklinde birikir. Bu birikintiler damarlarda yaygın olarak olur ve sonunda damarın normal işlevini bozar. Damarın önemli bir bölümü tıkanıncaya kadar ateroskleroz bir belirti vermez. Aterosklerozu engellemek tedavi etmekten çok daha kolaydır. Ateroskleroz için risk faktörleri olan kan basıncının düşürülmesi, gıdalarla alınan yağ ve kolesterolün azlatılması, kilo kaybı, sigarasız bir yaşam, şeker hastalığı var ise kan şekerinin kontrol altına alınması sağlanmalı ve ayrıca daha aktif ve hareketli bir yaşam teşvik edilmelidir. damar tıkanıklığını giderici bitkisel ürün için tıklayınız . Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/dmr-tknklg-yaban-mersini-karisimli-set.html
 • Ayla Kayhanvenöz yetmezliği ve bacak reflüsüne bıtkısel cozüm
 • Şifa Market- varis,kronik venöz yetmezlikte, - Varikosel tedavisinde, - damar tahribatında tedavi kürü için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/krnk-vnz-ytmzlk-tavsan-memesi-karisimli-set.html
 • Melek Günaydınselam 33 yşaındayım ve kalp yetmezliğim var doktorların verdiği ilaçları kullanıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler...
 • Busecanmerhaba. annemde damar tıkanıklığı varmış ama anjıo olmaktan kkuy bunun başka tedavisi varmı özellikle bitkisel ilaçlarla tedavisi nedir?
 • Şifa MarketDamar tıkanıklığı (Ateroskleroz), atardamarlarda meydana gelen en yaygın hastalıklardan biridir. Atardamarlardan birinin, belirli bir sebeple daralması veya tıkanmasına denir. Tedavi ile izlediğimiz yol için linke tıklayabilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/dmr-tknklg-yaban-mersini-karisimli-set.html
 • Gürsel AcarBabamın beyne giden ana damarlarda tıkanıklık var dediler.Şu an medikal tedavi ve İbrahim saraçoğlu hocamızın sarımsak maydanoz ve limon kürünü yapıyuz.Ancak ayağı boşa atıy.bir çözüm halen daha yok.
 • Şifa MarketBu rahatsızlıkta kılcal damar duvarları kalınlaşarak zayıflar ve bundan dolayı kanar, protein sızdırır ve kan akışı yavaşlar.Üzüm çekirdeği damarları incelterek kan akışını hızlandırır.Kılcal damar tıkanıklığı tedavisinde yaban mersini ve üzüm çekirdeği öneriyoruz, incelemek için linki tıklayınız http://sifamarket.com.com/bitkisel/klcl-dmr-tknklg-uzum-cekirdegi-karisimli-set.html Geçmiş olsun
 • Deniziyi gunler benim babam 64 yasinda at damarinda genişleme sebebiyle ameliyat oldu fakat ameliyat esnasinda takilan greft sebebiyle enfeksiyon oldu ameliyat olma sansi az oldugu icin ömür boyu ilac kullanmak zunda.greft enfeksiyonu icin bitkisel bir yontem varmı acaba
 • Şifa MarketDamar genişlemesi ve sonrasında oluşabilecek çatlama tehlikeli olabilir. Bu nedenle acil tedavisi gereken bir kalp hastalığıdır. Damarların taşıdığı ve pompaladığı kanla orantılı olarak gelişen bir hastalıktır.Tedavi ile izlediğimiz yol için linke tıklayabilirsiniz. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/dmr-acc-gnsltclr-uzum-cekirdegi-karisimli-set-2.html
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Kalp

  Damar

  Tıkanıklığı