Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Kürü
İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Kürü
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Kürü :

Kronik idrar yolu enfeksiyonu kürü İbrahim Saraçoğlu kronik idrar yolu iltihabı kronik idrar yolu enfeksiyon belirtileri. Sık sık idrar yolları enfeksiyonuna yakalanıyor, idrar yaparken yanma şikayetleriniz oluyor ve hekiminiz kronik idrar yolları teşhisi koymuş ise, mükemmel destekleyici bitkisel kür ile kronik idrar yolları enfeksiyonu şikayetinizi yenebilirsiniz. Bu bitkinin kullanım süresi yaklaşık 1.5 aydır. Bir kürlük miktar 1.5 ay kullanılır ve yaklaşık 75 g dır.

Karnabahar, özellikle kronikleşmiş idrar yolları enfeksiyonlarında bilinen en etkili sebzedir. Sık sık idrar yolları enfeksiyonu çeken bayanların sayısı erkeklere göre çok daha fazladır. Almanya'da medikal forumlarda karnabahar kürünü önerdiğimde, kronik idrar yolları enfeksiyonlarını yıllardır çeken bayanlardan aldığım Email'ler beni çok mutlu etmiştir.

İlk belirttikleri şey Antibiyotik tedavilerinin artık kendilerine yardımcı olamadığı ve tekrar tekrar idrar yolları enfeksiyonlarına yakalandıkları idi. Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı destekleyici karnabahar kürünün nasıl kullanıla cağına dair uygulama şekli aşağıda verilmiştir.

Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken, bir miktar C-Vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır. Çünkü, alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmelerinde yardımcı ve destekleyici rol oynayacaktır. İdrarın asidik olması demek, idrar yollarındaki bakterilerin çoğalmala rının (üremelerinin) önemli bir oranda yavaşlatılması, durdurulması veya engellen mesi anlamına gelir.

C-vitamini, idrarı asidik yapıyormuş diyerek, aşırı miktarda kullanmayınız. Zaman zaman uygulanacak olan karnabahar kürü, özellikle kronik idrar yolları enfeksiyonu şikâyeti olanlar için mükemmel bir önleyici çözüm getirebilmektedir.


Kür 1: Kronik İdrar Yolları Enfeksiyonlarına Karşı

250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlanır. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Yedi gün müddetle devam edilir ve üç gün ara verilir.

Üç gün aradan sonra tekrar yedi gün uygulanır ve tekrar üç gün ara verilir. Son olarak tekrar yedi gün uygulanır ve kür tamamlanmış olur. Karnabahar kürü toplam yirmibir günlük kürdür (üç günlük aralar hariç).

Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

Kür 2: Mide Ülserine Karşı Tedavi Edici Kür

Hafta 3 defa bir porsiyon çok az suda az haşlanmış karnabahar yemeyi rahatsızlık ortadan kalkana kadar alışkanlık haline getirmek gerekir. Tencerede kalan suyunu da tüketiniz. Bu kür uygulanırken çok az miktarda (porsiyon başına en fazla bir Tatlı kaşığı) sıvı yağ kullanabilirsiniz.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle bilmeniz gereken nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır.

Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Serpil Sararçok zor bir hastalık. Allah düşmanıma vermesin. gerçektende doktorun verdiği sadece antibiyotikler , çok fazla işe yaramıyor anlık rahatlatıyor ama bunun bir çözümü olmalı. idrar yolları enfeksiyonu için bana bitkisel olarak ne önerirsiniz ?bazen kanamalı da oluyor. lütfen yardım edin. başarılar
 • Emine Kıraçdoktorun verdiği ilaçlarla birlikte bu kürü kullanabilir miyiz acaba?
 • Zeynep Guden kizim 2.5 surup yasinda idrar yolu enfeksiyonu var dokt Iki tane surup (antibiotic,antibakteriyel)verdi.ilaca baslamadan bitkisel cozum versa denemek istiyum .yardimci olursaniz sevinirim.iyi calismalar
 • Şifa MarketBebek ve çocuklara ürün öneremiyoruz malesef, doktor kontrolünde olması gerekir. irtibat no:0224 2 3 4 5 6 7 8
 • Şifa MarketŞikayetinizle alakalı ürünleri linkten inceleyebilirsiniz . Daha detaylı bilgi için bize ulaşın : 224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sstt-yaban-mersini-karisimli-set.html
 • Afitap968@gmail.comsık idrara çıkmada kiraz kürünü rica etsem meilime yazarmısınız
 • Şifa MarketProstat belirli bir yaştan sonra olan değil, doğuştan itibaren tüm erkeklerde bulunan bir organdır. Belirli bir yaştan sonra prostat hormonlardaki değişimin de etkisi ile yavaş yavaş büyümeye başlar; bu büyüme tamamen fizyolojiktir.Bu set prostat bezinin küçülmesine 2-3 ay kadar sürede yardımcı olacaktır . Tedavi ile ilgili izlediğim yol için linke tıklayabilirsiniz.Geçmiş olsun.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/prstt-saw-palmetto-karisimli-set.html
 • Serpil YavuzBeş buçuk aylık kızımda idrar yolu enfeksiyonu vardı.Bu tanı ile kızım 5 gün yatarak tedavi gördü.Taburcu olduktan 2 gün sonra yine ateşlenincetekrar hastaneye götürdük. Bu kez "idrar kültüründe üreme" gözlemlendi. Ayrıca böbrek iltihabı olduğu söylendi. Doktu şimdi ise, "biz kes diyene kadar günde 2cc antibiyotik şurup kullanımına devam et" dedi. Şu anda bu süreçteyiz. Çocuğum günde 2 cc antibiyotik şurup içiy. Ayrıca 6 ay sonrası için böbreklerinden film çekilmesi için yine hastaneye çağırdılar. Biraz uzun bahsettim belki ama konuyu bilin istedim. Çocuğum için doğal (bitkisel) olarak nasıl bir tedavi uygulayabilirim diye araştırırken sizin adresindeki makalenizi gördüm. Buradaki kürleri beş buçuk aylık çocuğuma uygulayabilir miyim? Eğer uygulayabilirsem ne ölçekte uygulamalıyım? Ya da sizin önerebileceğiniz farklı bir tedavi yöntemi var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.
 • Şifa Market• Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir. Bioflavonoidler bakımından zengindir • Bağışıklık sistemini destekler . Anti alerjık bileşenlerden oluşur Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir • Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. İncelemek için linki tıklayınız
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/propolis-damla-50-ml.html
 • Songul GökmenKızım üç buçuk yaşında tuvalet eğitimi vardı şimdi tutamadigi için galiba birkaç gün tuvalete gidiy bir kaç gün tutamiy dokt idrar yolu enfeksiyonu var dedi çok sık tekrarliy ne yapmalıyım
 • Şifa Market0-4 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun
 • Sibel Klç Kızılcık suyu da idrar yolları enfeksiyonuna iyi gelirmi bu suyu hamileler kullanabilirmi
 • Şifa Marketİdrar yollarında oluşan enfeksiyon için tavsiye edilen ürün seti budur. Belirli talimatlar eşliğinde kullanılabilir.Detaylı bilgi için linki tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/prstt-saw-palmetto-karisimli-set.html
 • Zeynep Berber Hamilelikte bu karnibahar kurunu kullanabikirmiyz acil cvplarsanz cok sevnrm dr antibiyotk verdi ama kullanmk istemiyrm
 • Şifa MarketHamile ve emziren bayanlara bir şey öneremiyoruz maalesef,doktor kontrolünde olması gerekiyor..
  http://sifamarket.com.com/
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  İdrar

  Yolu

  Enfeksiyonu

  Kürü