Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Güneş Lekeleri
İbrahim Saraçoğlu Güneş Lekeleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Güneş Lekeleri : 1 Tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı Yulaf unu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve karıştırılıp yüze sürülür. Maske ciltte 20 dakika bekletilir.

Ardından cilt ovalanarak maske çıkarılır. Yüz bol su ile yıkanarak maskeden arındırılır. Maske haftada bir kere uygulanmalıdır.

1 tutam maydanoz, 1 fincan yoğurt, 1 tutam semizotu, bir miktar limon karıştırılır. Güneş lekesi olan bölgeye sürülerek 30 dakika beklenir. Ardından cilt ovalanarak çıkarılır. Haftada 2 kez uygulayarak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu ve un haline getirilmiş bir yumurta kabuğu karıştırılır. Karışım cilde sürülerek 20 dakika beklenir.

Haftada iki kere uygulanır. Maskeyi yüzünüzden ovalayarak çıkartmaya ve ardından bol su ile durulamaya dikkat edin.

1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yulaf unu ve 1 çorba kaşığı yoğurt karıştırılıp yüze sürülür. 20 dakika ciltte bekletilen maske cilt ovarak temizlenir. Ardından bol su ile yıkanarak yüz maskeden arındırılır. Bu maskenin haftada bir defa kullanılmalıdır.

Ayrı Bir Çözüm;

1 tatlı kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı karbonat koyun ve cildinize 1 saat bekletin. Haftada 1 kez uygulayın. Ve dışarı çıktığınızda 20 faktörlü kremler kullanın.

Cildin Beslenmesine gelince; Her gün C vitamini içeren besinler almaya özen göstermek gerekir: Limon, greyfurt, portakal, yeşil soğan, ısırgan otu vb. gibi. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz. Eğer beslenmeyle yeterince Vitamin alamıyorsanız, 2-3 hafta vitamin tabletleri kullanabilirsiniz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gülcan Çandırmaydanoz,semiz otu yogurt ve limonla yaplan kürü yaptım püre haline getirdim o kürü hrgün kullanabilrmiyim. hergün tazemi yapıcam ve sadece leke olan bölgeyemi uygulucam leke dışına kaçarsa bj prblm olurmu.cvbnız içn teşekkrlr.
  • Şifa Market2 günlük yapıp öyle tüketin. hergün kullanıma uygundur
  • Zeliha Soguama bu tarifin içinde bal var, ben balın kokusundan nefret ederim midem bulanır yapamam kusarım . bu güneş lekerini gidercek içinde bal olmayan bir formulunuz yokmu yahu, dudagımın kenarında çok azıcık bi lekem var. cevap lütfen
  • İbrahim

    Saraçoğlu

    Güneş

    Lekeleri