Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Kırışıklıkları
İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Kırışıklıkları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Kırışıklıkları :
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göz altı kırışıklıklarını ve göz altı kırışıklıklarına iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun göz altı kırışıklıklarına iyi gelen bitkisel kürlerini görmek için tıklayınız...


Göz Çevresi Kırışıklıkları için Egzersiz

* Parmak uçlarınızı şakaklarınıza bastırın ve parmaklarınızın bu direncine karşı gözlerinizi kırpıştırmaya çalışın. Sonra gözlerinizi mümkün olduğu kadar sağa ve sola hareket ettirin. Sonra parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinize kadar inin ve tekrar gözleriniz kırpmaya çalışın. Ardından alnınızı kırıştırmadan yukarıya bakın.

* Gözlerde önemli sayılan ve etkili olan iki nokta vardır. İlk nokta gözün alt çizgisinin orta kısmındadır. Bu noktaya 2-3 dakika süreyle bastırarak hareket ettirin. İkinci nokta, ilk noktanın bir parmak genişliğinde dışındadır. Bu noktalar, gözaltındaki kırışıklıkları gidermede önemli rol oynarlar.

* Gözün dış kısmına da bakım gösterilmesi gerekir. Burada da iki önemli nokta vardır. Gözleriniz kırparken bu noktaları hareket ettiriniz. İlk nokta gözün dış kısmındadır. İkinci nokta ise, kaşın bittiği yerde kemiğin üstündedir.

Oturduğunuz yerde gözlerinizi sıkıca kapatın.. Işığı kesmek için avucunuzla gözlerinizin üzerini hafifçe örtün. Bu sırada her şeyle ilginizi keserek, derin bir nefes alın. Zihninizde sadece siyah ve karanlık canlandırın. Bir müddet bu şekilde dinlenip, tekrar gözlerinizi açın.

Yorgun Gözleri Dinlendirmek için Egzersiz

Yapmanız gerek basit bir egzersiz var. Gözlerinizi elinizden geldiği kadar açıp, kısa süre bekleyin. Tekrar normal haline dönün.

Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup, hafifçe gerin. Gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresindeki kaslarınızı sıkın ve gevşetin.

Göz Kaslarını Kuvvetlendirmek için Egzersiz
 • Başınızı hareket ettirmeden, önce yukarı sonra aşağıya bakın.
 • Mümkün olduğu kadar uzağa olmak üzere, sağa ve sola bakın.
 • Önce yukarı, sonra gözünüzü sola çevirin. Daha sonra aşağı ve sağa bakın. Bu egzersizi bir de tersten yapın.
 • Gözlerinizi yavaş yavaş önce soldan, sonra sağdan başlayarak, daire şeklinde çevirin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Naile Aslanova kiloma gore diyet listesi istiyorum
 • Şifa MarketDiyet listesi değil ama gıda takviyesi öneriyoruz
 • Zeynep Kılıçyaşım çok genç 21 yaşındayım aslında ailemde erken yaşta göz çevresi kırışıklığı yaşayan kimse yok benim neden böyle oldu anlamadım . çok pahalı kremler kullandım ama nafile sonuç hüsran , gerçekten işe yarayan bir formulunuz varsa denemek isterim. ilginize teşekkürler
 • Hicran Aksoygöz altı kırışlıkları için
 • Şifa Marketİçeriğindeki kopmleks bitki ekstraktları ve vitaminler sayesinde göz altındaki morlukların giderilmesinde ve göz çevresindeki kırışıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kazayağı çizgilerin ortadan kalkmasında, derin kırışıklıklar ve inatçı şişkinliklerin giderilmesinde aktif rol oynar. Oluşturduğu film sayesinde suyun cilt altında hapsedilmesini sağlar. Böylece çok iyi bir nemlendirme, elastikiyet ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. incelemek tıklayın linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bsa-natural-at-kestanesi-ozlu-goz-cevresi-kremi.html
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Göz

  Altı

  Kırışıklıkları