Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Bel Ağrısı Kürü
İbrahim Saraçoğlu Bel Ağrısı Kürü
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Bel Ağrısı Kürü :
Bel ağrısının pek çok sebebi vardır. Bizim en sık rastladığımız mekanik bel ağrısıdır. Bundan başka tümör, infeksiyon, inflamatuar romatizmal hastalıklar, kireçlenmeler, Bel Fıtığı dediğimiz “disk kayması”, doğuştan olan kemik anomalileri ve bel kaymaları (spondilolistezis), bel ağrısı sebebidir.


Bel Ağrısında Ne Zaman Doktora Başvurulmalıdır?


Sık sık tekrar eden ve istirahatle geçmeyen, şiddeti gittikçe artan bel ağrılarında, bel ağrısı ile birlikte bacakta ağrı, uyuşma vs. varsa mutlaka doktora başvurulmalı ve hastalığın teşhisi konmalıdır.


Bel Ağrısında Risk Faktörleri Nelerdir ?


Meslekle İlgili Olan Faktörler:
- Ağır fiziksel aktivite ve ağır kaldırma gerektiren meslekler. (Ör: İnşaatlarda çalışanlar)
- Devamlı öne eğilme, eğilerek dönme gerektiren meslekler.
- Araba, otobüs, kamyon, kullanma gibi vücudu sürekli vibrasyona maruz bırakan meslekler.
- Uzun süre ayakta durma veya oturma gerektiren meslekler.
- Bütün bu saydığımız durumda çalışmak zorunda olan kişilerde bel ağrısı ve bel fıtığı görülme riski artmaktadır.

Yaş: Bel ağrısı bütün yaş gruplarında görülmekte beraber yaşın ilerlemesi ile birlikte görülme sıklığı artmaktadır. Bunda da en önemli etken omurganın dejenerasyonudur. Postür bozuklukları, karın ve sırt kaslarında güç azalması yine önemli risk faktörüdür.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bel ağrısını ve bel ağrısı tedavisine iyi gelen bel ağrısı kürünü açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun bel ağrısı tedavisine iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz..

Özellikle bilgisayar başında oturanların boyun ve bel fıtığı olma ihtimalleri çok yüksektir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkilerle boyun ve bel fıtığı ağrıları çekenlerin ağrılarından kurtulunacağını açıklayarak faydalı kürü verdi.


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Boyun ve Bel Fıtığı Kürü


At Kuyruğu: Boyun ve bel fıtığı için kür: 1su bardağı klorsuz suyu kaynatın içersine 2-3yemek kaşık kırkkilit(atkuyruğu)içine atın ve 1taşım kaynatın ve ılımaya bırakın daha sonra lapa haline gelen bitkiyi fıtığın olduğu bölgeye sürün,ve bekletin bu kürü haftada 2 yada 3 kere uygulayın ağrılarınızın hafiflediğini zamanla geçtiğini göreceksiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Faik Sarpselamlar . bende çok yorulduğumda bel ağrısı oluyor. bel fıtıgım falan yok ama omurlarımda zedelenme varmış rahatlatan ve agrı kesen bir kreminiz varsa deneyebilirim . ayda bir kaç defa ağrılarım oluyor. iyi akşamlar dilerim
 • Güldehan Acarfıtıktan kaynaklanmayan bel agrılarına neyı tavsıye edersınız
 • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır. romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmeye yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan en etkili kas gevşetici ürünümüzdür.ayrıca kırıkların çabuk kaynamasında,tendonların onarılmasında,ve topuk dikenindede endikedir. incelemek için lütfen linki tıklayınız. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Bel

  Ağrısı

  Kürü