Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü
İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktürücü :

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun balgam söktürücü bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

Sigara içenlerde ve soğuk algınlığında sıkça görülen balgam sorunu için İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye etmiş olduğu balgam söktürücü bitkileri sizlerle paylaşıyorum. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkiler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tere kürünün balgam söktürücü olarak birebir olduğunu, doğru uygulandığında balgam söktürmede kesin çözüm olacağını söylüyor. Aynı zamanda anemi, iltihaplı Romatizma ve Prostat büyümesi içinde faydalı olacağını açıkladı.

Yapılışı: Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

Uygulanışı: Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaklaşık 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökülmeye başlanacağını belirtiyor. Sigara tiryakilerinin ise tere kürüne dönem dönem devam etmelerinin faydalı olacağını açıklayan Sayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabileceğini ve bunun normal olduğu konusunda da hastaları uyarıyor.

Doktor Saraçoğlu, demire bağlı anemi şikayeti olanlara yemeklerde tere yemelerini tavsiye ederken, iltihaplı romatizma şikayeti ve iyi huylu prostat büyümesi şikayeti olanlara da yukarıda tarifini verdiğimiz tere kürünü ayda bir kez uygulamalarının yararlı olacağını söylüyor.

Uyarı: Tere kürü, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliği olanlara kesinlikle tavsiye edilmez.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Özlem Korkmazmerhaba hocam 22 yasındaym polikistik over hastasıyım 4 yıılık evliyim cocugum olmadı 4 kez tüp bebek denedim tutmadı sonuncusu bugün belli oldu ynee negatif cıktı3 ay sonraa tekrar dondurulmuş embriyo transferi yapılcak ben sizin soğan kürünüzüü denemek istiiyorum bir sıkıntıı olurmuu tek çarem sizisiniz banaa yardım edin lütfen önce ALLAH sonraa sizee güveniyorum tesekkr ederim simdiden...
 • Şifa Market

  Polikistik over sendromu (veya hastalığı) nedeni kesin olarak aydınlatılamamış olan bir yumurtlama bozukluğudur. Hastalıkta her adet döngüsünde gelişerek çatlaması gereken folikül (yumurta hücresini içeren sıvı keseciği)

  bitkisel tedavimiz için tıklayınız.  http://sifamarket.com.com/bitkisel5749_plkstk-ovr-sndrm-hayit-tohumu-karisimli-set.html

  İLETİŞİM NUMARAMIZ: 0224-2345678

 • Recep Sinanselam hocam öncelikle kolay gelsin. benim balgam şikayetim var sürekli öksürük var göğüsüm sanki balgamla doluymuş gibi bir hırıltı var bitkisel olarak nasıl bir kür önerirsiniz bıktım hocam çok saygılar.
 • Nuran Sarıçiçek5 buçuk yaşında oğlumun astım bronşiti var çok sık hasta oluy ve sigara içenler gibi aşırı bir şekilde balgamı var dokt her gittiğimizde antibiyotik ve ventolin havaları veriyuz artık ilaç vermek istemiyum .bu konuda ne yapabilirim?
 • Şifa Market• Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir. Bioflavonoidler bakımından zengindir • Bağışıklık sistemini destekler . Anti alerjık bileşenlerden oluşur Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir • Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. İncelemek için linki tıklayınız. Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/propolis-damla-50-ml.html
 • Bu bölümdeki makaleler Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Balgam

  Söktürücü