Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hüseyin Ermiş
Hüseyin Ermiş
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Aktar Hüseyin Ermiş

Aktar Hüseyin Ermiş Hakkında BilgilerHÜSEYİN ERMİŞ DERKİ:

Bütün varlıklarda olduğu gibi, insan için de sağlıklı olmak esastır. İnsanoğlu bütün dünya nimetlerinden ancak ilahi bir nimet olan sıhhat vasıtasıyla istifade etmiş olur. Ahiretin kazanılması da yine sağlıkla olacaktır. Zira, ‘kulluk’ görevini yerine getirmek için, sıhhat lüzumludur. Kırkaltı sene dünyaya hükmetmiş Kanuni Sultan Süleyman Han:
“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi”
beytiyle; ‘halk gözünü devlet nimetine diker amma, ben devlet olarak diyorum ki; en büyük devlet ve nimet sağlıktır’ küpesini kulağımıza takmış oluyor.

‘İnsan yaratılış itibariyle zayıf bir varlıktır’ (bkz. Nisa Süresi (4) / Ayet 28). ‘Hayat ise baştan sona bir imtihan sahasıdır.’ (Mülk süresi (67) /Ayet 2). Her zaman, pek çok şeyle imtihan olunmaktayız. Hastalık da bu imtihan tarzlarından biridir. Bütün imtihanlarda olduğu gibi, hastalık imtihanda ilk akla gelen SABIR dır, isyan etmemektir. Bir defa; gelmiştir, isyan neyi değiştirecektir? Hastalık hususunda kendinizi suçlamak bile işe yaramayacağı gibi, üstelik nefsinize isyanda ileri giderseniz, ikinci bir haslığı davet etmiş olacaksınız. Bu da ruh hastalığıdır ki bu, işi daha da zorlaştıracaktır.

Çok eskilerde bir hikaye anlatılır. Hz. İsa zamanında olması gerekiyor. Halktan biri İsa Peygamber’e gidip şöyle der:
-Ey Allah’ın Peygamberi ben hastayım. Sağlığımı kazanmam için önereceğin şifalı bir şey yok mu?
Bunun üzerine Hz. İsa Peygamber filanca otu şifa niyetine yiyeceksin der. Adam Peygamberin dediği gibi otu yer ve şifayı Allahtan bekler. Sonuç olarak yediği bu ottan istifade eder ve iyileşir. Zaman gelir geçer adamın rahatsızlığı tekrarlar. Aynı ottan şifa bulacağını düşünür ama iyileşemez. Bunun sebebini öğrenmeye çalışır. Peygambere sorar. Cevaben kendisine şöyle denir:
-Siz daha önce bunun şifasını Allahtan beklediniz. Ama sonradan ottan beklediniz. Dolayısıyla şifa bulamadınız. Şifayı verecek olan muhakkak ki Allah tır.
Allah’ın şafi isminin açıklaması bu olsa gerek.

İtalyan asıllı olan Mr. Flash der ki: ‘Biz insanlar topraktan yaratıldık ve bir arızamız, bir rahatsızlığımız olduğu zaman topraktan çıkan şeyler o rahatsızlığımızı giderir. Nasıl ki kimyevi gıdalarla yahut yapay gıdalarla beslenemiyorsak, kimyevi ilaçlarda bazı topraktan çıkan tabii bitkiler kadar tedavi edemez.’ Ben aynen katılıyorum. Yani mutlaka kimyevi gıdalara da itibar edeceğiz. Onlarında anası bitkilerdir; ama katkısız kullanılması şüphesiz çok daha faydalıdır. Bizim günlük yediğimiz, içtiğimiz bütün gıdalar birer ilaçtır.

Ben kendim onunla haşir neşir olduğumdan diyorum ki bitkiler gerçekten tedavi gücüne sahip ve çok fevkalade bir şeydir. Hatta tıptan aldıkları ilaçlardan midesi delinen böbrekleri iflas eden pankreası bozulan ve hatta çalışmaz hale gelen şeker hastaları, böbrek hastaları, mide üsleri ile ilgili hastalar geliyorlar bunları bitkilerle tedavi ettiğimiz oluyor sağlığına kavuşturduğum yardımcı olduğum kişiler bir hayli fazla. Bu da gösteriyor ki bitkilerin zaferi tartışılmaz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hüseyin

Ermiş

Hakkında

Bilgiler