Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü
Opr.Dr. Feridun Kunak Öyle bir karışım tarifi verdiki birçok derde deva tansiyonu dengeliyor,kalbi güçlendiriyor ,kemik erimesini önliyor,kan dolaşımını hızlandırıyor,kireçlenmeyi önlüyor,kalsiyum ihtiyacınızı karşılıyor.

Başta kemik erimesini ve birçok hastalığı önleyen karışımın tarifi ;
* 40 tane limon
* 20 Diş sarımsak
* 10 tane çiy yumurtanın kabuğu
* 1-2çorba kaşığı toz zencefil
* 1 avuç kaparı bitkisi

Hazırlanışı:
40 tane limonu sıkıp çam bir kavanoza koyuyoruz içersine 20 Diş döğülmüş Sarımsak ekliyoruz,1-2 çorba kaşığı toz Zencefil koyuyoruz,kapariyi konserve olarak alırsak suda bekletip tuzunu aldıktan sonra 1 açuk kapariyi blandırdan çekip koyuyoruz,10 tane çiğ yumurtayı yıkayıp kabuklarını blandırdan geçirip toz haline getiriyoruz ve onuda ekleyip karışımı 1 hafta buzdolabında bekletiyoruz boza kıvamına gelen karışımı her gün kahvaltıdan sonra 1 fincan içiyoruz.İsterseniz malzemeyi yarı yarıya azaltarak yapabilirsiniz.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

ayşen hepşen (08.04.2014 08:03:45)

iyi günler diliyorum.. sarımsak ve limon kürünü yapmak istiyorum ancak internetten baktığımda yalnızca sizin kür tarifinizde zencefil, yumurta kabuğu ve kapari eklendiğini gördüm.. sebebini öğrenmek istiyorum bu ilavelerin...ben yarım ölçek olarak limon ve sarımsakdan hazırlamıştım.. ikinci kürü sizin tarifinizle yapmak istiyorum... iki kür arasında ne kadar ara vermeliyim ve neden zencefil ve diğer ekleri katmalıyım? cevap verirseniz teşekkür ediyorum.. iyi günler...

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.