Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Feridun Kunak Hemoroid Tedavisi
Opr. Dr. Feridun Kunak kendi hazırlayıp sunduğu televizyon programında Hemoroid (basur) rahatsızlığının giderilmesine yardımcı olan evinizde kendinizin hazırlayabileceğiniz bitkisel formülün tarifini açıklıyor..

Opr. Dr. Feridun Kunak' tan Hemoroide İyi Gelen Bitkisel Formül;

Malzemeler :

* 1 Tane haşlanmış patates
* 1 Tatlı kaşığı At kestanesi
* 1 Tatlı kaşığı Üzüm çekirdeği yağı
* 1 Tatlı kaşığı Kantoron yağı
* 1 Tatlı kaşığı Ozon yağı

Hazırlanışı :

1 tane ortaboy patatesı haşlıyoruz, püre haline getirdikten sonra bir kabın içine boşaltıyoruz. 1 tatlı kaşığı atkestanesi tozunu patates püresinin üstüne ekliyoruz. 1 tatlı kaşığı üzümçekirdeği yağı, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 tatlı kaşığı kantaron yağını bu püremizin içine ekliyoruz.

Hazırladığımız ayva kabuğu çayından 1 tatlı kaşığı püremizin üstüne ekleyerek lapa haline getirip sıcak ateşte pişiriyoruz. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta ısıtıyoruz. Daha sonra naylon torbanın içine koyup hemoroidin olduğu yere koyup bekletiyoruz. Sıcaklığı geçene kadar orda bekletiyoruz. Bu uygulamayı haftada en az 1 kere yaptığımız zaman Hemoroid rahtsızlığımızdan kurtulmamıza yardımcı olacaktır.


Ayva kabuğu çayı hazırlama ;

3 4 adet ayva yaprağını 1 dk. kaynatıyoruz ve 1 dk. demletiyoruz.

Not: Ayva yaprağı çayı hemoroide iyi geldiğinden günde 1-2 bardak içmenizinde faydası olur.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.