Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ahmet Maranki Zayıflama
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ahmet Maranki Zayıflama Yolları
Prof.Dr. Ahmet Maranki ile süpriz zayıflama yolu. Tamamen bitkisel olup fazla kilolalarınıza kesin çözüm sunan bu bitkisel kürler sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Ahmet Maranki çok kısa sürede nasıl kalori yakabileceğimiz hakkında mükemmel sırlar veriyor İşte bu sırlardan yirmi tanesi sizler için. Yaşam şeklinizi tarzınızı değiştirip güvenli bir şekilde kilo vermeye ne dersiniz?

Özel ücretler ödemeden pahalı diyet önerilerine kulak asmadan hayatınızda bazı şeyleri değiştirerek rahat bir şekilde hem de güvenle kilo vereceksiniz. Nasıl yapacağım? diyorsanız lütfen buyurun;

1- Kilo almada önem teşkil eden nedenlerin başında yemekten önce ara zamanlarda bir şeyler atıştırmaktır. Ara zamanlarda bir şeyler atıştıracaksanız su içmeyi deneyin.

2- Buzdolabınızda mümkün olduğunca az yiyecek bulundurmaya çalışın. Bu durum hem para harcamanızı önleyecek hem de sizi sürekli ara zamanlarda atıştırmaya iten nedenlerden uzak tutacaktır.

3- Uykunuza önem verin, aksatmayın. Yerken aldığınız enerji uyuduğunuz zaman aralığında toplanmış olacak.

4- Karbonhidrat, ekmek ve alkol ve benzeri içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun.

5- Özellikle ışıksız, loş ortamlarda olmamaya ve akşam olduğunda Uyku saatinizden bir saat önce uyumaya özen gösterin. Şayet akşam saatlerinde izlemek istediğiniz programlar varsa ışıksız loş ortamlarda değil de daha aydınlık ortamlarda bunu yapmak daha fazlasıyla fayda sağlayacaktır.

6- Kayıtsız, şartsız sabah kahvaltısı yapın. Böylece ilerleyen saatlerde harcayacağınız enerjiyi almış olacaksınız bu da öğlen yemeğinde fazla acıkmanızı engellemiş olacak.

7- Ara zamanlarda yemek yeme dürtünüz olduğunda, hoşunuza giden bir şarkıyı dinleyin. Bilimsel araştırmalara göre şarkı dinlediğinizde de yemek yerken de beyninizde aynı bölge uyarılmış oluyor.

8- Atıştırma amaçlı dahi olsa ayakta yememeye özen gösterin.

9- Bilimsel araştırmalara göre yeşil çay içmenin kaloriler üzerinde etkisi tartışılmaz bir gerçek. Günlük ortalama birkaç bardak yeşil çay içmek vücudunuza iyi gelecektir.

10- Televizyon izlerken yemek yememeye özen gösterin çünkü başka bir şeye konsantre olmuşken sınırınızı aşabilirsiniz.

11- Günde yarım saat dışarıda gezmeye, yürümeye zaman ayırın ve bunu kesinlikle kısıtlamayın. Çünkü bu yemek yeme dürtünüzü kontrolde size yardım edecektir.

12- Bir restoranda yada lokantada Sağlıklı şeyler yiyin. Fast food tan uzak durup mümkünse daha hafif çocuk menüsü tarzı veya sos bulunmayan salata türü yemekler yemeye özen gösterin.

13- Kendinize diyet programı hazırlarken fazla zorlamamaya dikkat edin ve kalori miktarı en az bin iki yüz olsun. Bu kalori miktarının altına düşmeyin.

14- Şayet bağınız bahçeniz var ise bu işlerle birkaç saat uğraşmak ortalama beş yüz kalori yakmanıza yardımcı olur.

15- Merdivenleri kullanın asansöre paydos.

16- İrili ufaklı ev işleri de kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

17- İp atlamak hem hoş hem de eğlenceli bir egzersizdir.

18- Az yiyin ama sık sık yiyin.

19- Küçük parçalar halinde fakat çok az çikolata akşamları yemenizde sakınca teşkil etmeyecektir.

20- Fazla sıkıntı yapmanıza da gerek yok açıkçası Beyniniz çözüm noktası.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Bu bölümdeki makaleler Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin medya ve basında vermiş olduğu röportajlardan derlenmiştir. Buraya yazmış olduğunuz yorumlar ise sitemizin yetkili personeli tarafından cevaplanmaktadır. Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin sitemizle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Ahmet

Maranki

Zayıflama