Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zayıflama Bitkileri Nelerdir?
Zayıflama Bitkileri Nelerdir?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zayıflama bitkileri nelerdir? Sorusuna yanıt olarak sizlere bu makalede zayıflatan bitkiler hakkında bilgiler sunmaktayız...

Kiraz meyve sapı :

Böbreklerde biriken zehirli maddelerin atılmasına yardımcıdır.Kabızlığı giderir, kanın temizlenmesine yardım eder.İdrar yollarını dezenfekte edici etkiye sahiptir.

Mısır püskülü :

Dahilen idrar yolları ve safra yolları hastalıklarında faydalıdır.İdrar sökücü, taş düşürücü, bağırsakları yumuşatıcı, idrar yollarındaki taşları düşürmede, böbrek ve mesane iltihabında gut ve romatizmada çok faydalıdır.

Funda :

Prostat büyümesinde, göz hastalıklarında, böbrek üstü bezi hastalığında, idrar yolları dezenfektanı, idrar yolları iltihabında, böbrek iltihabında, mesane ve böbrek taşlarının düşürülmesinde etkili bir tıbbi bitkidir.

Yakıotu:

İshal kesici, iltihap giderici, idrar söktürücü ve vücuttaki zehirleri dışarıya atıcı etkileri vardır.Prostat şişliğinde, prostat iltihabında, prostat ve mesane kanserinde, böbrek ve mesane rahatsızlığında prostat ameliyatı sonrası meydana gelen yanma ve diğer şikayetlerde faydalıdır.

Tavşan memesi:

Basurda, menopozda,ödemde,bacak ödeminde, varis, flebit, sarılık, toplar damar yangısı, taş ve kum dökücü, iştah açıcı, idrar artırıcı, ateş düşürücü ve terletici olarak kullanılır.

At kuyruğu:

Saponin, %60-70 silistik asit, potasyum tuzları, tanen ve az miktarda alkaloitler içerir.Mesane ve böbrek rahatsızlıklarında, taş ve kum oluşumu durumlarında yeri doldurlamaz şifalı bir tıbii bitkidir.çok önemli bir böbrek ilacıdır.

Altınotu:


Tıbbi müdahalelerde çok kullanılan bir bitkidir.Bir çok hastalıkta tedaviye yardımcı olarak kullanılır.Böbrek taşlarını eritici etkisi vardır.

Ayrıkotu:

Böbrek ve mesanede meydana gelen taşların düşürülmesinde etkili bir tıbbi bitkidir.Ayrıca idrar yolları iltihaplarının giderilmesinde faydalıdır.Köklerinde tricitin, uçucu yağ, müsilaj ve potasyum bulunur.Ağrı kesici özelliği de vardır.
Zayıflama bitkileri ve kürler

At Kuyruğu ile zayıflama :

Atkuyruğu bitkisinin zayıflattığını biliyor muydunuz. Atkuyruğu yaprakları hem sindirim sistemini temizlemeye yarar. Toksinleri idrar yoluyla vücuttan atan at kuyruğu, aşırı su kaybına neden olabileceği için (dehidrasyon) dozunu aşırıya kaçmadan ve ayarlayarak kullanmanızda fayda vardır.

Özellikle mide ülseri ve gastrit sorunu olan kişilerin mide ve barsaktaki yaralarını da iyileştirici etkisi olan at kuyruğu bitki çayı, yemeklerle yediğimiz yağların etrafını kaplayarak sindirilmesine engel olur ve dışkı yoluyla vücuttan atar.

Maydonoz ile zayıflama:

Zayıflamada son zamanlarda keşfedilen etkili bir zayıflama bitkisidir. Bitkisel zayıflama denilince artık maydonozu gerek ham vaziyette yiyerek gerekse çayından istifade ederek faydalanılması akla gelecektir. Maydonoz otunun metabolizma artırıcı ve yağ yakımını hızlandırıcı etkileri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Adaçayı ile zayıflama :


Adaçayı bitkisi ve yaprakları da günlük hayatta karşımıza çıkan ama zayıflama konusunda etkisini pek az bildiğimiz bir zayıflama bitkisidir. Adaçayının en önemli etkisi leptin ve bazı doğal yağ asitleri içermesi ve iştah kesici bir işlevinin olmasıdır.Zayıflatan çaylar içerisinde adaçayı kadar tok tutucu başka bir çay yoktur. Adaçayı yapraklarını aynı zamanda diyet yemekleri ve mutfağınızda diğer yemeklerde de bolca kullanabilirsiniz.

Kekik ile zayıflama :

Hoş kokusu ile türkülere konu olan Kekik bitkisi de antioksidanlar bakımından zengin bir bitkisel zayıflama otudur. Bağışıklık sistemini güçlendiren etkileri bulunan kekik çayını sabah ve akşam 2 kez içmeniz durumunda doğal bir zayıflama yöntemi uyguladığınızdan emin olabilirsiniz.

Fesleğen ile zayıflama :

Fesleğen bitkisi de vücuttan su atıcı ve dehidrasyon sağlayan bir bitkisel zayıflama otu türüdür. İçerisinde bulunan bir takım eter benzeri bitkisel yağ asitleri sayesinde hem metabolizmayı hızlandıran bitkiler sınıfına giriyor hem de sindirim problemleri için ideal bir bitkisel çözüm olarak raflarda yerini alıyor.

Civanperçemi ile zayıflama :

Sadece aktarlarda bulabileceğiniz Civanperçemi, özellikle karaciğerin şeker metabolizmasını ve insülin hormonunu dengeleyerek tatlı krizine karşı bitkisel bir çözüm sunar. Civanperçemi otu ile daha az şekerli gıdalar yeme ihtiyacı duyarsınız. Yemeklerde baharat olarak kullanılarak lezzet katar. İştah kesici ve tokluk sağlayıcı özellikleri de vardır.

Biberiye ile zayıflama :


Biberiye bitkisi eskiden beri hanımlar tarafından kilo vermek için kullanılır. Tabi modern tıp, biberiye bitkisinin yağ yakıcı özelliklerini yeni keşfetti. Biberiye sindirim sistemine iyi gelmekte ve kan akımını düzenlemektedir. Özellikle cilt sorunu ve cilt lekeleri olan kişilerin biberiye bitkisinden faydalanmaları tavsiye edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Esra Çetinyaşım 30 boyum 180 kilom 120 bir çok diyetisten yardım aldım ilaçlar diyetler tam sonuç alamadım. metabolizmanan aşırı yavaş kabız oluyorum neredeyse. sindirim sistemimi düzenleyecek ve metabolizmamı hızlandıracak ne gibi kür uygulayabilirim
  • Zayıflama

    Bitkileri

    Nelerdir?