Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zatürre Bitkisel Tedavi
Zatürre Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zatürre Bitkisel Tedavi: Alternatif tıpta ise zatürre çuha çiçeği şurubu, Hatmi çiçeği çayı, incir çayı, kaymak ve badem karışımı,kırlangıç otu çayı, köpek üzümü çayı, Limonlu ballı ılık su, Menekşe çayı, Sirke ve bal karışımı çayı,Göğüs kısmına Tarçın yağı sürülerek, 4-5 saat aralıklarla zeytinyağı içilerek, balgam söktürücü ayva yaprağı çayı içilerek hafifletilebilinmektedir.

Zatürre belirtilerinden en az ikisinin tanısında hiçbir müdahalede bulunmadan bir uzmana başvurmak ise en doğru yöntemdir.

Antibiyotik Tedavisi

Genellikle hastanede yatış verilerek ve damar içine enjekte şeklinde uygulanır. Hastada bu süreçte halsizlik, yutkunmada güçlük ve ateş sorunları devam edebilir.İlerleyen zatürree vakalarında ise kanda oksijen seviyesinin düşmesi durumlarında oksijen takviyesi tedavisi uygulanabilir.

Bazı hastalarda sıvı kaybı meydana geliyor ise sıvı takviyesi yapılabilir.Domuz gribi virüsü ile hastalık geçiriyor olan kişilerin zatürreeye yakalanma riski çok daha fazladır. Öldürücü sonuçlar görülebilir.

Zatürre için geliştirilmiş aşıların koruyucu özellikleri nedeni ile risk grubundaki kişilere mutlaka bu aşılar uygulanmalıdır. Zatürre vakası olan hastalar hastalığın kademesine göre ayakta ya da yatış yapılarak tedavi edilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Zatürre

Bitkisel

Tedavi