Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zatürre Belirtileri Tedavisi
Zatürre Belirtileri Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zatürre Belirtileri Tedavisi :

ZATÜRREE

Bu çok tehlikeli özelliği olan bir hastalıktır. Bu hastalık göğsün bir veya iki tarafını etkileyebilir. Her iki tarafı da etkilemesi çok ciddi bir vakadır. Genelde üşütmeden sonra aşırı huzursuzluk, titreme ve ateşlenme ile beraber hiç fark ettirmeden gelir ve bazen gerçek karakteristiği bilinemeden önce yerleşir. Omuz kürek kemiği altında, yanlarında ve göğüste iyice yerleşmiş ağır sancı veya ağırlık vardır. Sık sık kısa öksürükler ve genelde kanla karışık veya hafif kanlı yeşil, sarı veya pas renginde yapışkan bir balgam söz konusudur. Nefes alma sıkıntılı, kısa ve hızlıdır. Kaburga ve koltuk altı derileri çok sıcaktır ve burun ve gözler kurudur. Konuşma kesik kesiktir ve kötü vakalarda telaşlıdır. Nabız değişir. Bazen hızlı ve tam, bazen zor ve titreşimli veya hızlı ve zayıftır. İdrar kırmızımsı, yetersiz ve bazen harlıdır ve hasta ya etkilenen bölge üzerinde veya sırt üstü yatar.Fesleğpn ile yapılan çay 30 dakika aralıklarla içildiğinde en kötü Zatürree-, hastalığını üşütmeyi veya gribi bitirdi. Ben bunu hiç baŞarışız olmadan yıllarca kullandım.2 ila 3 avuç- dolusu Kediayağı alın ve iç yağında kızartın, süzün ve bu merhemi dayanabileceğiniz kadar sıcak olarak bezin üzerine uygulayarak kullanın. Bu zatürree için iyi sonuçlar alınarak uzun zamandan beri kullanılan basit bir ilaçtır.Akciğer ateşleritnesi veya zatürree vakalarında, akciğerleri, vs. açfrnak için sadece terebentin üzerine kaynar su dökün ve buharını içinize çekin.Yabanturpu lapası yapın ve zatürree için göğse sürün ve bunu çok iyi bulacaksınız.
 

Zatürree İçin İyi Bir Tarif: 

aşağıdakilerie bir merhem hazırlayın ve etkilenen akciğerler üzerine sürün ve sıcak tutun. Doktorların bıraktığı yerde bu merhemin iyileştirdiği vakalar biliyorum. Göğüste üşütme Ve boğaz ağrısı için mutlaka evimizde bulundururuz: Beyaz Reçine 180 gr, Balmumu 180 gr, Kâfur reçinesi 120 gr, İç Yağı 360 gr, Peru Balsamı 8 gr, Neft Yağı 8 gr, Sedir Yağı 8 gr ve 30 gr Okaliptüs
 

Zatürree İçin 

1 kg kırmızı soğan ve bir litre sirke alın. Soğanları kesip sirkenin içine koyun ve kaynatın. Mısır unu kullanarak bir lapa hazırlayın. Bunu göğse uygulayın. Kısa sürede rahatlama verecektir. İhtiyacınız olmayana kadar devam edin.Her çeşit çıban, çürük, vb. her çeşit için denenmiş ilaç gönderiyorum. Kızılcık Kabuğu alın ve kaynatın. Bundan bir lapa yapın ve çok faydalı olacaktır. Bunu kendi ailemde bir çok kez denedim.Oğullarım zatürree hastasıydı ve doktor birinin Tüberküloz olduğunu diğerinin kalp problemi olduğunu ve baştan ayağa kadar şiştiğini söyledi. Bu yüzden Tıbbi Karakafesotu siparişi verdim. Ve doktor tedaviden vazgeçtiğinde bu ot işime yaradı. Diğerine Fesleğen verdim ve artık ben bunlar olmadan yapamam.
 
İşte Zatürree İçin Bir İlaç:
1 yemek kaşığı öğütülmüş Karanfil 
1 yemek kaşığı öğütülmüş Yenibahar 
1 yemek kaşığı öğütülmüş Küçük Hindistan Cevizi 
1 yemek kaşıaı öğütülmüş Zencefil 
1 yemek kaşığı öğütülmüş Hardal 
1 yemek kaşığı öğütülmüş Mısır Nişastası
 
Bir yumurtanın beyazını alın ve yeterli miktarda Zeytin Vağı alıp koyu bir lapa hazırlayın. Sıcak olarak uygulayın. Hastayı iyice örttüğünüzden emin olun vebol temiz hava verin. Pek çok vakada denediğim, asla başarısız olmayan bir tarif.
 
Zatürree ve Ateşlenme - 
Yemeklik Yağ ve Kâfur Reçinesini karıştırın. Reçineyi yağda çözündürün ve pamuk alın ve bu karışımı emdirin. Pamuğu göğsün etrafına ve koltuk altlarına koyun veya vücudu bununla temizleyin. Ayaklara soğan lapası koyun. Bunlar en kötü ateşlenme vakalarını iyileştirecektir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Zatürre

Belirtileri

Tedavisi