Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüzdeki Yara İzlerine Bitkisel Çözüm
Yüzdeki Yara İzlerine Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yüzdeki Yara İzlerine Bitkisel Çözüm


Yüzdeki Yara İzlerine Bitkisel Çözüm Çeşitli Bitkisel Formüller Sayesinde Yüzünüzdeki Yara İzlerinden KurtulabilirsinizYüzdeki yara izlerine bitkisel çözüm ile çare bulunabilir. Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen yüzdeki yara izleri sevimsiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu yara izlerinin bitkisel yollarla giderilmesi mümkün olabilir. Yüzdeki yara izlerine bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.
Yüzdeki Yara İzlerine Bitkisel Çözüm


Yüzdeki ameliyat veya yaralanma izleri hipertrofik skar tarzında olmasa bile görülebilir halde olduğu için kozmetik bir sorun olabilir. Tedavi aynıdır. Skar ameliyat ile ya normal yüz çizgilerine uydurulur yada gizlenebilir. Ancak hiçbir zaman yok edilemez.

Ameliyat dışında önerilen yöntemler belki daha az belirgin olmasına yardımcı olabilir. Yara izlerini ameliyat ve ameliyat dışı yöntemlerle tamamen yok eden bir tedavi yoktur. Amaç sadece daha kabul edilebilir bir görünüm sağlamak olmalıdır.

Yüzdeki yara izlerinin bazıları mekanik aşındırma "Dermabrasion" denilen yöntemle daha kabul edilebilir bir hale getirilebilir ancak bu yöntem de skarı tamamen yok edemez. Son zamanlarda mikrodermabrasion adı verilen yöntem kullanılmağa başlanmıştır. Ancak sonuç çok farklı değildir. Skarlarda ameliyat dışı önerilen tedavi yöntemleri birkaç seans gerektiren zaman alıcı yöntemlerdir.

Skar revizyonu ameliyatından sonra doktorun tavsiyelerine kesin olarak uyulmalı özellikle güneş ışığından kaçınılmalıdır. Ameliyatla elde edilecek düzelmenin derecesinin yaranın boyutlarına, anatomik yerleşimine, kişinin cilt yapısının kalitesine, rengine Sigara kullanıp kullanmamasına, ameliyat sonrası bakıma bağlı olduğu ve başlangıçtaki görüntünün hoş olmayacağı, düzelmenin 6-12 ay sürebileceği hatırdan çıkarılmamalıdır

Çirkin görünümlü bir yara izi yok edilebilir. Ancak bu yaranın şekline bağlıdır. Bazı ciltlerde çok çabuk yara izi kalabilir. Yüzde bir yara olur olmaz derhal tedbir almalı, ilk altı ay içinde tedavi etmek için uğraşmalıdır.

Bu izleri silmek için kimyevi müstahzarlar, elektrik tedavileri, masajlar, ultraviyole ışınlar gerekli olabilir. Yara mikropsuzlaştırılır, gümüş nitratlı kalemle kenarlarına bastırarak dağlanır ve sıkı pansuman yapılır.

Formül 1 :
Tarçın kaynatılır, suyuna bir pamuk batırılarak yara izlerine sürülür.

Formül 2 :
Yabani roka tohumları toz haline getirilir. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izlerine pansuman yapılır.

Formül 3:

Taze roka yaprakları sıkılır. Elde edilen su yara izlerine sürülür.

Formül 4:
1 bardak kaynar suya 10 gram abanoz yongası konulur. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izleri pansuman yapılır.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Deniz Bozkurtmerhabalar benim yüzümde yara izleri var bu yara izlerini gidermek için neler önerirsiniz acaba. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı günler.
 • Bekir Güneş yüzdeki tırnak izleri için ne yapılır tedavisi nasıl
 • Şifa MarketSize bunun için çok etkili bir set önerecegim düzenli kullanımda 2 haftada gözle görülür bir iyileşme sağlayacaksınız.Ürünü incelemek için linkimizi tıklayınız.Detaylı bilgi almak için bilgi hattımızı arayabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/cl-cay-agaci-karisimli-set.html
 • Yüzdeki

  Yara

  İzlerine

  Bitkisel

  Çözüm