Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Yok Edilir
Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Yok Edilir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Yok Edilir :

Yağ Bezesi bedenimizin deri altında görülen ve çoğunlukla deri altı kas dokusu arasında normalden daha hızlı bir biçimde büyüyüen yağ dokularına verilen isimdir. İnsan bedenindeki diğer hücreleri gibi yağ dokuları da metabolizma gereği büyür ve çoğalır.

Ancak bazı yağ dokularındaki hücreler diğer hücrelere nazaran anormal bir büyüme gerçekleştirebilirler. Bu durum daha çok 20′li yaşlarda başlar ve 50 li yaşlara kadar devam eder.

Yağ bezelerinin nedenleri oluşum ve gelişme bakımından bilimsel olarak tam manasıyla bilinmiyor. Ancak yağ bezesi oluşumundaki sebepler arasında kalıtsal bir takım etkenler ile metabolizma ve beslenme yapısının etkili olduğu iddia edilmektedir.

Yağ Bezesi Zararlı Mı

Yağ bezesi iyi huylu bir kitle olup %99 çoğunlukla kötü huylu bir dokuya dönüşme riski taşımaz. Ancak dış görünüm açısından kişileri rahatsız eder.

Bunun haricinde yağ bezelerinin zararları söz konusu değildir. Yağ bezelerinin en fazla göründüğü vücut bölgeleri kollar, bacaklar, kalça ve popo bölgesi sırt, yan karın ve omuzda boyunda alında, şakakta yağ bezesi gibi yağ dokularının yoğunlaştığı bölgelerdir. ANcak yumuşak yağ dokularının oluşturdukları kitleler ve yumrular vücudun hemen her yerinde görülebilir.

Tıp dilinde “Lipom” adı verilen yağ bezelerinin oluşumunun farkında varabilmek için yağ bezesi belirtileri‘nin farkında olmak çok önemlidir. İlk dönemlerde belirtileri fazla belirgin olmayan yağ bezesi sadece cilt altında ele gelen sertlik biçiminde belirtiler vermektedir. belirgindir.

Cildin hemen altında yarım küre biçiminde toplanan yağ oluşumları çoğunlukla yağ bezesi belirtisidir. Yağ Bezes çoğu zaman kişiler tarafından anlaşılmakta zorluk gösteren bir sorundur.

Ancak günümüzde %100 kendisini ispatlamış olan bir takım klinik laboratuar yöntemleri sayesinde ( klinik muayene, ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi) gibi teşhis yöntemleri işe yarayabilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Tugba Akdoganyuzumde yag bezeleri var bunlari nasil yok edebilirim surekli fazlalasiyor
 • Şifa MarketYağ dokusu içeren herhangi bir vücut bölgesinde oluşabilir. Kıkırdaksı kapsülü olan lipom, iyi huylu (tedavi edilebilir) bir tümör çeşididir. En sık görüldüğü yer, iki omuzun arasındaki kısım ve ense bölgesidir. Ayrıca kasıklarda da görülür. Bitkisel Tedavi için linki tıklayın.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yg-bzlr-enginar-karisimli-set.html
 • Ince Nurselamlar benim yüzümde yağ bezeleri var bu yüzdeki yağ bezelerini geçirmek için yok etmek için ne önerirsiniz. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
 • Ece DenizBenim burnumda talama 3 yil kadar once kahverengi bir yag bezesi cikti ve gecmedi nasil gecebilir ne yapmam gerekiy?
 • Şifa MarketÖncelikle Merhabalar size bu konuda bir ürün önereceğim,başarısı bilimsel verilere dayanır. son zamanlarda yapılan araştırmalarda,mucizevi bir şekilde destek olduğu uzmanlarcada gözlemlenmiştir. Yağ bezesi diğer adıyla lipom, yumuşak dokudan çıkan tümörler içinde en çok görülen tiptir ve genel nüfusun yüzde birinde görülür. Tedavi ile izlediğimiz yol için linke tıklayabilirsiniz. Bilgi Hattı : (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yg-bzlr-enginar-karisimli-set.html
 • Yüzdeki

  Yağ

  Bezeleri

  Nasıl

  Yok

  Edilir