Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüzdeki Lekeler İçin Krem
Yüzdeki Lekeler İçin Krem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yüzdeki Lekeler İçin Krem :

Siyah lekeler
1- Gözlük takmaya bağlı olarak burun üzerinde meydana gelen siyah lekenin kaybolması için gözlük takmayı bırakacaksınız veya o kısma baskı yapmayacak gözlük kullanacaksınız. Bir de cildiye uzmanına muayene olunuz.
2- Burun üzerindeki siyah noktaları temizlemek için de plastik cerrahi uzmanına gidebilirsiniz. Estetik ameliyat ile aldırabilirsiniz

Kahverengi lekeler
Vücudunuzdaki kahverengi lekeler doğuştan ise, çillenme veya bazı hastalıklarda olan lekelerdir. Bunlar genellikle kaybolmaz ve ömür boyu devam eder. Ancak estetik cerrahi ile temizlenmesi mümkün olabilir. Bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim. Özel hastanelerde veya fakülte hastanesinde yaptırmanız mümkündür.

Yüzde kızarıklık

İzmir‘den “F.U” rumuzlu okuyucu mektubunda özetle diyor ki:
“16 yaşında bir genç kızım. Yüzümde kızarıklıklar var. Burnumun kenarından başlayıp, yüzüme doğru yayıldı. Bazen yüzümün derisi kalınlaşıyor ve kabuk bağlıyor. İlaç kullanınca geçiyor, sonra tekrar başlıyor. Boğazımda balgam birikiyor, konuşmamı etkiliyor. Acaba balgam ile bu yüz kızarıklığı arasında bir ilgi var mı, ne yapmamı tavsiye edersiniz?”

Yüzdeki kızarıklık, derideki kabuklanma ve sertleşme ekzema dediğimiz cilt hastalığına uymaktadır. Kızarma, kaşıntı, bazen sulanma olabilir. Kendiliğinden veya ilaç kullanıldığı zaman kaybolur. Soğuk hava, su, acılı baharatlı gıdalar, bazı hastalıklar, barsak parazitleri, bünyenin hassasiyeti döküntüleri artırır. Stres de bunun artmasına yol açar. Ekzema cildiye bölümünde kolaylıkla tedavi edilebilir. Bazen enfekte olabilir, yani mikrop kapabilir. Bu durumda Antibiyotik tedavisi gerekebilir. Size tavsiyemiz cildiye bölümündeki takiplerinizi bırakmamanızdır. Balgam çıkarmanız sinüzitten, bronşitten olabilir. Bunun için sinüs filmi çektirmeniz, akciğer filmi çektirip baktırmanız iyi olur. Bu nedenle dahiliye ve K.B.B bölümünde muayene olmanız faydalı olur. Akciğer hastalıklarında veya vücudun herhangi bir yerindeki hastalıklarda alerjik reaksiyonlar çıkabilir. Bunun için de bir alerji testi yaptırmanız faydalı olabilir. Cildiye bölümünde takiplerinizi yaptırın. Cilt hastalıklarında görmeden teşhis koymak ve tedavi planlamak uygun değildir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yüzdeki

Lekeler

İçin

Krem