Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüzdeki Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yüzdeki Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm


Yüzdeki Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm Bir Yaşlanma Belirtisi Olan Yüzdeki Kırışıklıkların Oluşumu Bitkisel Yollarla YavaşlatılabilirYüzdeki kırışıklıklara bitkisel çözüm. Yüzdeki kırışıklıklar bir hastalık değil, stresin ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan belirtisidir. Yüzdeki kırışıklıklara bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.Yüzdeki Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm

Yüz kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir.

Nedenler: Deri kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir. Başlıca neden, derinin giderek kurumasının yanı sıra, yaşlanma süreci içinde deride albümin birikimleri oluşmasıdır. Yanlış yüz bakımı, fazla güneş ışını, yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, nikotin ve alkol bu birikimlerin oluşmasını destekleyen faktörlerdir. Ayrıca, radikal diyet kürleri de deri kırışıklıklarına yol açabilir.

Pratik çözümler: Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Balmumu maskesi: 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze sürülür, 15-20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir. Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz güzelleşir. Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir. Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır.

Kırışıklık için Maske

Malzemeler:

 • 1 yumurta
 • 1 Tatlı kaşığı buğday unu
 • 1 tatlı kaşığı bal ve süt
 • 1 tatlı kaşığı soya unu
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı


Hazırlanışı:

Bir yumurtayı iyice çırpın. Ondan sonra içine buğday unu ve soya ununu karıştırın ve hamur kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı alüminyum folyoya sererek kurutun. Kurudukdan sonra elinizle oğuşturarak tarhana gibi un haline getirin.Temiz bir kaba koyarak serin bir yerde saklayın.

Kırışıklık için doğal çözüm: Kullanacağınız zaman içine birer kaşık tereyağı, bal ve Süt koyarak karıştırın.Bu karışımı haftada iki kez göz çevresi hariç yüzünüze sürün. Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Gönül Budakmerhabalar benim yüzümde ve göz altlarımda kırışıklıklar mevcut . Bunlardan nasıl bir maskeyle kurtulabilirim ? Bu konuda ne önerirsiniz ? en kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Şimdiden çok teşekkür ederim . İyi çalışmalar .
 • Yüzdeki

  Kırışıklıklara

  Bitkisel

  Çözüm