Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüz Terlemesi
Yüz Terlemesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yüz terlemesi tedavisi

Yüz terlemesi nedenleri, sebepleri nedir? Psikolojik midir? Aşırı yüz terlemesi nasıl önlenir? Yüz teri için krem, ilaç, bitkisel çözüm var mıdır, nasıl geçer? Yüz terlemesi tedavisi ve klipsli ETS ameliyatı nasıl ve nerede yapılır ...

Yüz terlemesi genellikle başka bir hastalığa bağlı değildir. Terlemeyi ayarlayan sempatik sistemde ayar bozukluğu vardır. Yüz ve kafa bölgsinde Aşırı Terleme olanlarda sempatik sistem aşırı duyarlı ve fazla çalışmaktadır. Yapılan tüm tetkikler normal olabilir.

Aşırı yüz terlemesi kişinin yaşantısını etkileyecek derecede ise:
Geçici tedavi olarak: krem-losyon, botoks, ilaç tedavisi yapılabilir.
Kalıcı tedavi olarak: klipsli ETS yapılabilir.

Kabul edilebilir seviyede olmayan ve sık sık günlük faaliyetleri engelleyen (orta derecede) yüz terlemesi ve hafifte beden terlemesi varsa; birtakım genel ter azaltıcı ilaç tedavisi uygulanabilir. Terleme özellikle saçlı deride ise botoks tedavisi yapılabilir. Bu tedaviler Deneyimli uzmanlarca uygulanmaktadır.

Yukarıdaki tedavilerin yetersiz kaldığı veya geçici tedavilerin bıkkınlık verdiği şiddetli yüz ve kafa terlemesinde klipsli ets tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi Göğüs Cerrahisi Uzmanı tarafından yapılabilir.

Aşırı yüz terlemesi olanlarda uygulanan klipsli ets tedavisi sonrası 100 kişiden 95-97‘sinde kafa ve yüz bölgesinde tam kalıcı kuruluk olur.

Tedavi sonrası yüz terlemesi ile birlikte varsa el terlemesi de durur. Ellerde terlemesi veya soğukluğu olmayan hastalar ellerindeki sıcaklık veya kuruluktan rahatsız olabilirler. Bu gibi yüz terlemesi olan ve elleri sıcak ve kuru hastalarda operasyon kararı verirken dikkatli olmak lazımdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yüz

Terlemesi