Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüz Sarkmalarına Bitkisel Çözüm
Yüz Sarkmalarına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yüz sarkmalarına bitkisel çözüm,yüzde oluşan sarkmaların giderilmesine yardımcı olan bitkisel çözüm yolları hakkında bilgiler aşağıdaki maklemizde yer almaktadır.

Yüz sarkmalarına bitkisel çözüm yolları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Uzmanlar, yorgunluk, sürekli kilo alıp verme, Stres gibi nedenlerden kaynaklı olarak yüz derisinde meydana gelen sarkmalara karşı bitkisel tedavilerin etkili olduğunu belirtiyor. İşte yüz sarkmalarına karşı uygulanabilecek bitkisel tedaviler…

Yorgunluk, sürekli kilo alımı ve verimi gibi sebeplerden dolayı yüz derisi sarkar. Kırışma olmaz ancak yüz, aşağı doğru uzamış hissi verir.

İşte böyle zayıf kalmış yüz derisini kuvvetlendirip, yüz kaslarını da güçlendirerek, yüzü eski haline getirmek ve tekrar güzelliğini kazandırmak gerekir. İşte öneriler…

Aluç

Cildi besler. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı aluç konur. (Kurutulmuş ve dövülmüş) 20 dakika demlenmeye bırakılır. Sonra temiz yüze bolca sürülür. 15 dakika sonra gülsuyu ile yüz silinir.

Adaçayı

Çeşitli esanslar ve Hormon ihtiva eden adaçayı cilt için çok faydalıdır. 1 su bardağı sıcak suya 2 yemek kaşığı adaçayı yaprağı konur. 10 dakika demlenmeye bırakılır. Daha sonra bütün yüze bir tülbent yardımı ile kompres yapılır. Cilt kaslarını güçlendirir. Sarkıklığın giderilmesine yardımcı olur.

Nane

Cildi çok kuvvetlendirir. 1 bardak kaynar suya 1 çorba kaşığı kuru Nane konur. 15 dakika süzülür. Akşam temiz yüze bolca sürülür. Kendi halinde kurumaya bırakılır. Sarkma başlamadan kullanmakta fayda vardır. Sarkmayı önler. Ayrıca, mevcut durumu tedavi edici özelliği de vardır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semiha Kılıçmerhabalar benim yüzümde ciddi sarkmalar oluştu henüz 28 yaşındayım . Acaba sıkılaştırmak ve sarklamarı önlemek için ne kullanmalıyım ? Bu konuda ne önerirsiniz ? en kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Şimdiden çok teşekkür ederim . İyi çalışmalar .
  • Yüz

    Sarkmalarına

    Bitkisel

    Çözüm