Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm
Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm


Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm Yüz Kızarıklığına Neden Olan Sinirleri Bitkisel Yollarla Tedavi Edilmesi


Yüz kızarmasına bitkisel çözüm. Yüz kızarıklığına neden olan sinirler zamanla vücudumuzun diğer bölgelerinde de bu sorunu oluşturabilir. Yüz kızarmasına bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

Yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir Hormon hastalığı sonucuda olabilir.

Yüz Kızarması Belirtileri:

En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95‘inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

Yüz Kızarmasının Tedavisi:

Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir.

- Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).
- Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.
- Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Sinan BalabanYuzun kontrolsuz bir sekilde olur olmaz seylerde, kizariyor. Arkadaslarin yuzun kizardi diyince,iki kat daha fazla kizariyor, bu da beni cok etkiliyor. Kendime guvenimi kaybettim, yaklasik 10 denedir bu kizarma sorunuyla bogusuyorum.38 yasindayim. Bana sadece kizarma problemimi onleyecek bir ilac ismi tavsiye edermidiniz.ilacin ismini yazarmisiniz?
 • Şifa MarketKonuyla ilgili bir piskologtan yardım almanız gerekmektedir. iyi günler
 • Nesrin Kartalmerhabalar heyecana bağlı aşırı terleme ve yüz kızarıklığı oluyor bunun bir tedavisi var mıdır? bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler
 • Şenol Altunokyaklaşık sekiz yıldır yüz çehremde kızarıklık var. bir çok dokta gittim. hepside kremler ve haplar verdi hiç faydasını göremedim..vermiş oldukları kremler ktizon içerdiği için cildim yumurta zarından daha ince bir hal aldı. yüzümdeki kılcal damarlar gözle görülür hal aldı.aynaya bakmaktan artık çekiniyum. kremleri kestim kullanmıyum. şimdide kızarıklığın yanı sıra cildim kuruy ve saman tozu gibi döküntüler başladı. en ufak bir şeyden etkileniyum.
 • Şifa MarketYüzdeki kılcal damar çatlamaları, deri yüzeyine yakın, genişlemiş damarların görünür olması anlamına gelir. Yanaklarlar, burun kenarları ve çene kılcal damar çatlamaları nın en sık görüldüğü yerlerdir. Bitkisel tedavi için linki tıklayın bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/klcl-dmr-ctlms-at-kestanesi-karisimli-set.html
 • Yüz

  Kızarmasına

  Bitkisel

  Çözüm