Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüz Gençleştirme Kremleri
Yüz Gençleştirme Kremleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yüz gençleştirme kremleri hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası için aşşağıdaki makaleye bakabilirsiniz...

Yaşlanmayı önlemek için;salyangoz,üzüm çekirdeği,blue anemon,kayısı gibi bitkilerden yararlanılarak üretilen kremler kullanılabilir..

Yüz Germe ve Yüz Gençleştirmenin Önemi, yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kasların aşırı çalışması, günlük yaşamın stresi, tekrarlayan kilo alıp vermeler ve ailevi eğilim yüzde yaşlı görünüme yol açar.

Yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kasların aşırı çalışması, günlük yaşamın stresi, tekrarlayan kilo alıp vermeler ve ailevi eğilim yüzde yaşlı görünüme yol açar. Dudak ve yanak çizgileri derinleşir, yanak ve gerdan sarkar, boyunda yağlanma ve katlanmalar olur. Fazla yağların alınması, gevşemiş kasların gerilmesi, büzüşmüş ve bollanmış fazla derinin çıkarılması ile derinin yeniden şekillendirilmesi ile genç yüz görünümü elde edilir. Genellikle göz kapağı ameliyatı ve alın germe kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte yapılır. Gerektiğinde Yüz Germe, burun estetiği, elmacık kemiklerinin büyütülmesi, kırışıklara yağ enjeksiyonu, Laser tedavisi, Botox uygulaması, çene ucunun yeniden şekillendirilmesi gibi işlemler eklenebilir.

YÜZ GERME ESTETİĞİ

Yüz bölgesinde ilerleyen yaş ve birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan Yaşlılık belirtilerinin ortadankaldırıldığı cerrahi işlemler yüz germe estetiğini oluşturmaktadır. Yüz germe estetiğinin amacı,hastanın doğal ve genç bir yüze sahip olmasıdır.

Yüzlerine yorgun, üzgün ve yaşlı bir ifade katarak kadınların psikolojisini olumsuz bir şekilde etkileyenve onları üzen deformasyonlar yüz germe ya da gençleştirme estetiğiyle silindiğinde kişi olduğundan10-15 yaş daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Sarkma, derin çizgiler, fazla yağ dokusu ve fazladeri giderildiği için yanak, dudak kenarları, boyun bölgesi gergin, canlı, doğal, genç ve daha dinamikgörünmektedir. Belirsiz ameliyat izi hasta için bir kaygı unsuru olmamaktadır.

Genellikle orta yaş ve üzerinde olan hastaların yanı sıra genetik nedenlere bağlı yüzde deformasyonlar oluşan genç hastalar da yüz germe estetiğiyle tedavi edilmektedir.

Yüzdeki yaşlılık belirtileri nelerdir?

Yüzdeki deformasyonlar ve yaşlılık belirtileri, dudak ve yanak çizgisinin belirginleşmesi, boyundasarkma, yağlanma, katların oluşumu, yanaklarda sarkma ve çene altında izler şeklinde ortayaçıkmaktadır.

Yüz estetiğinin bozulmasına yol açan faktörler

Yaşın ilerlemesiGenetik yatkınlıkYer çekimiZararlı güneş ışınlarıyla yoğun bir şekilde direkt temasSigara alışkanlığıSık sık kilo alıp vermekStresli yaşam tarzıYoğun mimik kullanımıBilgisayarı yoğun olarak kullanmak

Kimler yüz germe operasyonu yaptırabilir?

Ortalama 40 yaş ve üzerinde olanlar40 yaş altında olmasına karşın, boyun, yüz ve dudak kenarlarında sarkma olanlarYanaklarında sarkma olanlarDudak ve yanak çizgisi belirgin ve derin olanlarBoynunda sarkma, yağlanma ve katlanma olanlarAmeliyatı riske sokacak sağlık sorunu bulunmayanlarAmeliyata psikolojik olarak hazır olup, ameliyat sonuçlarıyla ilgili gerçekçi beklentiler içinde bulunanlar

Yüz germe estetiğiyle birlikte hangi estetik işlemler yapılabilir?

Hastanın yüz bölgesinde estetik olarak sorunlu başka alanlar varsa yüz germe işlemiyle birlikte busorunlar da kombine olarak tedavi edilmektedir. Kaş kaldırma, şakak germe, badem göz estetiği,göz kapağı estetiği ve elmacık estetiği yüz germeyle en çok kombine edilen estetik uygulamalar olmakla birlikte, burun estetiği ve çene ucu estetiği de ihtiyaç duyulması halinde rahatlıkla kombine edilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?


Hasta sigara kullanıyorsa, ameliyat öncesi ve sonrasında bu alışkanlığından bir süre vazgeçmesigerektiğini bilmelidir. Ameliyat öncesi hasta muayenesinde hastanın varsa alkol, sigara ve zararlımadde alışkanlığıyla, hipertansiyon, kalp ve damar, karaciğer gibi hastalıklarıyla ilgili bilgiler estetikcerrah tarafından değerlendirilir. Ameliyat planlaması hastanın yüz ve boynundaki deformasyonunşiddetine göre cilt dokusu, kemik yapısı, yağlanma miktarı ve yaygınlığı, sarkma derecesi dikkatealınarak yapılır.

Yüz germe estetiği planlamasına göre ameliyat yöntemi belirlenir. Sıklıkla uygulanan ve yüz güldürensonuçlar veren tam yüz germe, mini yüz germe ve endoskopik yüz germe yöntemlerinin yanındadeformasyonun büyüklüğü, oluştuğu yere göre farklı teknikler de uygulanmaktadır. Klasik yüz germeameliyatı genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ağrının hissettirilmediği buoperasyon 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Kulak ve yanağın birleştiği çizgide, ihtiyaç duyulmasıhalinde kulak arkası ve saçlı favori kısmına kadar oluşturulan kesiden girilerek operasyon yapılır.Yüzdeki yaşlanmaya neden olan sarkmış deri gerilir, bollaşan fazla deri çıkarılır, yağ miktarındakifazlalık ve sıkılığını kaybetmiş kas dokusu alınır. Ameliyat kesisi , izlerin belirsiz olması için özeltekniklerle dikilir. Ameliyat bölgesinde sıvı birikimine karşı doktor dren koyabilir. Hasta aynı güntaburcu olabildiği gibi, estetik cerrah tarafından hastanede bir günlük yatış gerekli görülebilir.

Endoskopik yüz germe ameliyatı ise, saçlı deriye açılan kesilerden mini kameralarla yüz dokusununiçi görülerek gerçekleştirilir. Boyun germe işlemi, çene altından ve kulak arkasından açılan minikesilerden girilerek yapılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Zeynep KüçüklerSayın uzman yaşım 37 fakat 45 yaşında gibi duruyorum herkezde söylüyor daha büyük yaşta gözüktüğümü bu konuda yardımcı olabilirmisiniz neler yapabilriim daha genç bir yüze sahip olabimek için salyangoz kremi duydum iyimidir acaba nasıl öğrenebilirim.
  • Yüz

    Gençleştirme

    Kremleri