Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Yumurtalık İltihabı
Yeşilex Reishi Mantarı Ekstraktı 400 mg (60 Kapsül)
93,00 TL
Ürün Fiyatı

5496
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100911
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70084
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yumurtalık İltihabı
Yumurtalık İltihabı :

Bunun nedeni de, genellikle vajina ve rahimden gelen mikropların, önce yumurta kanalları sonrada yumurtalıklara geçmesidir. . Düzenli doktor tedavisi ve yatak İstirahatı gereklidir. Yumurtalık iltihapları ihmal edilirse, ilerleyerek, periton (karınzarı) ve Douglas İltihaplanmalarına dönüşebilir.

Genelde her iki kasıkta kuvvetli ağrı bulunur.Ağrı ve hassasiyet olan hastalarda adet sancısını ve apandisit ağrısını taklit edecek şekilde görülebilir. Kramp tarzında gelip geçici değil genelde süreklidir.

Tanı

Hastaların %40'ında 38 derece yada daha yüksek ateş görülür. Vajinal Akıntı görülebilir. İlerlemiş vakalarda karın zarlarının iritasyonu sonucu bulantı ve kusmalar olabilir.

Tedavi

Hastanın durumuna ve hastalığın şiddetine göre planlanır. Hafif olgularda ayaktan tedavi verilebilir. Bu amaçla ağızdan alınan ya da enjeksiyon yardımıyla verilen antibiyotikler ve yanında Ağrı Kesici ilaçlar verilebilir. Ayaktan tedavide ateşi yüksek olmayan, karın muayenesinde ciddi karın zarı iltihabı bulguları bulunmayan olgularda uygulanır. Tedavi süresince Cinsel ilişki yasaklanır. Tedavi en az 7-10 gün sürmelidir. Evresi ilerlemiş ve şiddetli vakalarda ise hastaneye yatarak tedavi gerekebilir. Bazı durumlarda acil ameliyat gerekebilir. hastada spiral bulunuyorsa spiral çıkarılabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yumurtalık

İltihabı