Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Yumurtalık İltihabı
Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisiniz?

Bunun nedeni de, genellikle vajina ve rahimden gelen mikropların, önce yumurta kanalları sonrada yumurtalıklara geçmesidir. . Düzenli doktor tedavisi ve yatak İstirahatı gereklidir. Yumurtalık iltihapları ihmal edilirse, ilerleyerek, periton (karınzarı) ve Douglas İltihaplanmalarına dönüşebilir.

Genelde her iki kasıkta kuvvetli ağrı bulunur.Ağrı ve hassasiyet olan hastalarda adet sancısını ve apandisit ağrısını taklit edecek şekilde görülebilir. Kramp tarzında gelip geçici değil genelde süreklidir.

Tanı

Hastaların %40'ında 38 derece yada daha yüksek ateş görülür. Vajinal Akıntı görülebilir. İlerlemiş vakalarda karın zarlarının iritasyonu sonucu bulantı ve kusmalar olabilir.

Tedavi

Hastanın durumuna ve hastalığın şiddetine göre planlanır. Hafif olgularda ayaktan tedavi verilebilir. Bu amaçla ağızdan alınan ya da enjeksiyon yardımıyla verilen antibiyotikler ve yanında Ağrı Kesici ilaçlar verilebilir. Ayaktan tedavide ateşi yüksek olmayan, karın muayenesinde ciddi karın zarı iltihabı bulguları bulunmayan olgularda uygulanır. Tedavi süresince Cinsel ilişki yasaklanır. Tedavi en az 7-10 gün sürmelidir. Evresi ilerlemiş ve şiddetli vakalarda ise hastaneye yatarak tedavi gerekebilir. Bazı durumlarda acil ameliyat gerekebilir. hastada spiral bulunuyorsa spiral çıkarılabilir.


Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisin!
1
BEĞEN
Şifa Market'in Resmi Facebook sayfasını alttaki butonu kullanarak beğenmelisin. Daha önce sayfa- mızı beğenmişsen; Tebrikler! ikinci adıma geçebilirsin.
2
PAYLAŞ
Aşağıdaki paylaş butonuna tıkla- malı ve bulunduğun makalemizi "Herkese Açık" olarak kendi say- fanda paylaşmalısın. Her payla- şımın sana bir çekiliş hakkı kazan- dırıyor.
3
KAZAN!
Tebrikler! Son olarak ödülü kazan- dığında sana ulaşmamız için alttaki formu doldurup bize göndermelisin.


Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Yumurtalık

İltihabı