Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Yetişkinlerde Bademcik Ameliyatı
Yeşilex Propolis Sıvı Ekstraktı 150 ml.
80,00 TL
Ürün Fiyatı

21683
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101380
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70442
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yetişkinlerde Bademcik Ameliyatı

Yetişkinlerde Bademcik Ameliyatı: Bademcik iltihabı bademciklerin enfeksiyon kapması ile ortaya çıkar. Bademcik iltihabı genellikle boğaz ağrısı ile başlar.

Bademcik iltihabı belirtileri yavaş yavaş veya birden ortaya çıkabilir. Bademcik iltihabı hem yetişkinleri hem de çocukları etkileyebilir.

Bademcik iltihabının bazı belirtileri arasında boğaz ağrısı, şişlik ve bademciklerde kızarıklık yer alırAyrıca şişlik ve kızarıklık boğaz çevresinde de görülebilir. Boğazdaki şişlik ve kızarıklığın nedeni lenf düğümlerinde ki büyümedir.

Lenf düğümleri:

Hastalıklar ile savaşmanıza yardımcı olur.Bu belirtiler yaşa göre değişiklik gösterir. Bebeklerde görülen belirtiler arasında yemek yemede güçlük, yutkunmada güçlük yer alır.

Daha ileri yaştaki çocuklar şikayetlerini dile getirebilirler.Çocuklarda aynı zamanda yüksek ateşi kulak ağrısı, baş ağrısı gibi belirtiler de ortaya çıkabilir.

Yetişkinlerde Bademcik İltihaplanması:

Yetişkinlerde gözlemlenen bademcik iltihaplanmasının en önemli nedeni sağlıklı beslenme olabilir. Yetişkinler bademcik iltihaplanması geçiren kişilerde genellikle gece Uyku problemleri ortaya çıkar.Bu belirtilerin yanı sıra gözlemlenen diğer belirtiler arasında kusma, Kabızlık yer alabilir. Eğer bademcik iltihabı bakteriler nedeni ile ortaya çıkıyorsa kişi kısa süre içerisinde yüksek ateş, yüzde kızarıklık ve ciltte kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ahmet Cavusıyı gunler hocam ben 19 yasındayım. gecenlerde bademcık amelıyatı oldum. bogazımda bır yanma ve agrı var bunun nedenı ne olabılır. bu konu hakkında detaylı bılgı verırsenız sevınırım. iyi günler kolay gelsin. şimdiden teşekkürler..
  • Yetişkinlerde

    Bademcik

    Ameliyatı