Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yaşlılarda Halsizlik
Yaşlılarda Halsizlik
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yaşlılarda halsizlik,yaşlılarda meydana gelen halsizlik hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Yaşlılarda meydana gelen halsizlik problemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Yaşlılıkta halsizlik sağlık sorunlarıyla bağlantılı

ABD'de yapılan yeni bir araştırma yaşlılıkta yaşanan halsizliğin sağlık sorunlarıyla bağlantılı olabileceğini ve ölümle sonuçlanabileceğini ortaya çıkardı.

Kolombiya Üniversitesi Tıp Merkezi araştırmacıları yaşlılıkta halsizliğin beklenen bir durum olduğunu ancak insanların yorgun hissetmesinin bazı nedenleri olabileceğini belirtti. Yaşları 65 ile 104 arasında olan 2 bin 100 New Yorklu üzerinde yapılan araştırma sonucunda her 5 yaşlıdan 4'ünün kendisini halsiz hissettiği ve günün büyük bölümünü koltukta oturarak geçirdiğini ortaya koydu. Yapılan araştırmada "Son zamanlarda yeterli gücüm yok"

Son aylarda kendimi fiziksel olarak yavaşlamış hissediyorum" "Uyanırken kendimi çok halsiz hissediyorum" diyen kişilerde enerji eksikliği tespit edildiği belirtildi. Araştırmaya göre enerji eksikliğinin kalp ve böbrek işlevsizliğinden eklem iltihabı akciğer hastalığı ve kansızlıktan kaynaklanabileceği kaydedildi. Klinisyenler yaşlılarda enerji eksikliği görülmesinin normal olduğu belirtirken deneyimli doktor Mathew Maurer "Durum normal değil" dedi.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yaşlılarda

Halsizlik